Olomouc prohrála s týmem z divize

19:40
KONICE - Fotbalisté Sigmy Olomouc vypadli ve druhém kole Poháru ČMFS. V utkání na hřišti divizní Konice prohrál prvoligový favorit na penalty 4:5, v normální hrací době gól nepadl.

Stadion Sigmy Olomouc foto: Reprofoto

"Vyřazení mě strašně mrzí, jsem zklamaný, na druhou stranu nám tento zápas ukázal, že někteří hráči, kteří nedostávají příležitosti v lize, nevyužili svoji šanci, že patří do základní sestavy," řekl trenér Martin Pulpit.

Sigma, která poslala do hry poslala především hráče z béčka a náhradníky, spálila během utkání osm velkých šancí. Pak nezvládla pokutové kopy, které v sedmé sérii rozhodl domácí záložník David Macháček. Olomouc vychytal její bývalý brankář Slovák Peter Kmecík.

Největší příležitosti měli Brazilec Melinho a Bajer, kteří běželi dvakrát sami na konického brankáře. Melinho trefil, stejně jako Lukšík, břevno. V druhém poločase už Olomoučtí neměli takový tlak, jedinou tutovku spálil v 71. minutě hlavou Lukšík.

Při penaltách prokázali pevnější nervy domácí, za soupeře neproměnili Hudec, Bueno a Bodeček. Rozhodlo se v sedmé sérii, kdy Macháček zachoval chladnou hlavu a panenkovským lobem poslal outsidera dál.

Sigma neuspěla v Poháru ČMFS i v minulých letech, loni ji vyřadil městský druholigový tým 1. HFK Olomouc, předloni třetiligový Uničov.