Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Olomouc prohrála potřetí v ročníku, Slovácku podlehla 3:1

17:23
uherské hradiště - Fotbalisté Slovácka porazili ve 4. kole první ligy po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Olomouc 3:1. Domácím pomohl k vítězství dvěma brankami Stanislav Hofmann a jednu trefu přidal Lukáš Sadílek. Za Sigmu skóroval David Houska. Hanáci prohráli potřetí ze čtyř kol, naopak tým z Uherského Hradiště podruhé vyhrál.

Uherske Hradiste, 12.8.2018, 1. FC Slovacko, SK Sigma Olomouc, fotbal FOTO: MAFRA - LudÄ›k OvesnĂ˝ Na Mestskem fotbalovem stadionu Miroslava Valenty v Uherskem Hradisti se 12. srpna odehralo 4. kolo FORTUNA:LIGY mezi celky 1. FC Slovacko a SK Sigma Olomouc. Na snimku je vlevo hrac Slovacka Lukas Sadilek. foto: Luděk Ovesný, MAFRA

V základní sestavě Slovácka se po dořešení přestupu se Spartou objevil obránce Kadlec a na hrotu útoku poprvé v sezoně zasáhl do hry uzdravený Zajíc. Olomoucký trenér Jílek nechal před čtvrteční odvetou Evropské ligy na půdě Kajratu Almaty v úvodu odpočívat brankáře Buchtu a také Sladkého, Faltu a Nešpora.

Hanáci i v pozměněné sestavě zcela ovládli úvodních 20 minut. Poněkud zakřiknutý domácí tým přehrávali přesnou kombinační souhrou ve středu pole i rychlými protiútoky s náznaky brankových šancí. Největší měl v osmé minutě Houska, jehož střelu k tyči vyrazil brankář Daněk. Z tlaku si Sigma vytvořila i další příležitosti, kterým chyběla přesnější koncovka.

Slovácko se dlouho nezmohlo na kloudnější protiútok a často ztrácelo míče ve středu pole. Domácí ožili až po přestávce na občerstvení v polovině poločasu. Přidali na důrazu v osobních soubojích, dostali soupeře pod tlak a několikrát nebezpečně zahrozili. Převahu vyjádřili také vedoucí brankou ve 32. minutě. Po rohovém kopu nakrátko v podání Navrátila našel Sadílek přesným centrem stopera Hofmanna, jenž hlavou překonal brankáře Reichla.

Uherske Hradiste, 12.8.2018, 1. FC Slovacko, SK Sigma Olomouc, fotbal FOTO: MAFRA - Luděk Ovesný Na Mestskem fotbalovem stadionu Miroslava Valenty v Uherskem Hradisti se 12. srpna odehralo 4. kolo FORTUNA:LIGY mezi celky 1. FC Slovacko a SK Sigma Olomouc. Na snimku jsou smutni hraci Olomouce.

Po inkasované brance Hanáci vypadli z tempa a přenechali iniciativu soupeři. Po změně stran se ještě Olomouc na chvíli herně zvedla a krátce převzala režii zápasu do svých rukou. V 54. minutě získal míč ve středu pole obránce Štěrba a po úniku našel volného Housku, který přesnou přízemní střelou k tyči překvapil brankáře Daňka.

Po vyrovnávací brance ale Slovácko zvýšilo své úsilí. Po chybné rozehrávce olomouckých obránců vybojoval míč Navrátil a po jeho centru vstřelil Sadílek v 73. minutě druhý gól domácích.

I když Sigma vrhla všechny síly do útoku, poslední slovo patřilo opět domácím. Vítězství Slovácka zpečetil po rohovém kopu Havlíka v 82. minutě přesnou hlavičkou Hofmann a poprvé v kariéře dal dva góly v jednom ligovém utkání.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...