Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Olomouc čtyřmi góly vyplenila Mladou Boleslav. Ta stále čeká na první body

20:30
Mladá boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli i druhé utkání nové sezony, když ve 2. kole první ligy doma podlehli Olomouci 0:4. Sigma se prosadila dvěma střelami z dálky v podání Jakuba Plška a Martina Nešpora, poté se trefili ještě Martin Sladký a David Houska.

Fotbalisté Olomouce na rozdíl od duelu se Slavií excelovali. foto: ČTK

Válka rozhodčích. Jedno křídlo komise útočí na druhé, jeden z členů je nekompetentní

Olomouc tak napravila domácí prohru se Slavií, zato Mladá Boleslav potřetí za sebou inkasovala minimálně tři branky a vyrovnala svou nejvyšší domácí porážku v historii. Doma Středočeši vyhráli jediné z posledních devíti ligových utkání.

Mladá Boleslav ve Zlíně přišla o dvoubrankové vedení a prohrála 2:3, doma tak chtěla ztrátu napravit a od začátku Olomouc tlačila.

Hned v úvodu si vypracovala několik standardních situací a centrů, ale větší šanci měl jen Pauschek, který po rohovém kopu míč do branky nedotlačil.

Sigma úvodní tlak domácích ustála a v 8. minutě sama udeřila z prvního vážnějšího útoku.

Stoper Štěrba průnikem rozhodil domácí obranu, před vápnem zůstal volný nejnebezpečnější hráč Olomouce Plšek, měl dostatek času zamířit a z 20 metrů se trefil do šibenice.

Navázal tak na poslední kolo minulé sezony, kdy právě Boleslavi dal dva góly. Z posledních sedmi ligových zápasů má na kontě šest branek.

Z podobné situace krátce nato pálil Falta, ten ale branku těsně minul.

Domácím navíc zkomplikovalo situaci zranění kapitána Matějovského, který po střetu s Plšem křičel bolestí.

Mladá Boleslav - Olomouc 0:4

Branka: 8. Plšek, 69. Nešpor, 74. Sladký, 83. Houska. Rozhodčí: Orel - Caletka, Hock. ŽK: Král, Diviš, Komličenko - Buchta, Štěrba. Diváci: 3127.
M. Boleslav: Kamenár - Pauschek, Takács, Král, Keresteš (82. Diviš) - Hůlka, Matějovský (20. Kateřiňák) - Konaté, Ladra (63. Valenta), Fabián - Komličenko.
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (67. Pilař), Plšek, Kalvach, Houska, Falta (79. Hála) - Nešpor (76. Yunis).

Pak se sice pokusil ještě do zápasu vrátit, ale po chvíli zůstal opět ležet a do kabin mu museli pomoci členové realizačního týmu.

Boleslav se z inkasovaného gólu brzy oklepala a opět začala tlačit. Po jednom z centrů vyběhl brankář Buchta na hranici vápna a míč vyboxoval až za ním, čehož si sudí všiml a dal mu žlutou kartu.

Kateřiňák však z přímého kopu branku netrefil. Královu hlavičku Buchta chytil a srovnání nepřinesl ani tlak v závěru poločasu.

Ve druhé půli skončila těsně vedle tečovaná střela Konatého i pokus Fabiána, který neuspěl ani hlavičkou z úhlu po přetaženém centru.

V 68. minutě Olomouc přidala pojistku, když se zpoza vápna opřel do míče Nešpor a vstřelil první gól v dresu Sigmy. Navrátilec z Polska skóroval v české lize po čtyřech letech.

Když Faltův přízemní centr prošel do středu vápna k nabíhajícímu Sladkému, který zaskočil zkoprnělou obranu a zvýšil už na 3:0, bylo o vítězi rozhodnuto.

Navíc parádní střelu poté předvedl ještě Houska a po Plškově pokusu zachránilo Boleslav břevno.