Olomouc a Jablonec získaly ve čtvrtfinále poháru venku dvoubrankový náskok

20:32aktualizováno  21:35
PRAHA - Fotbalisté Olomouce a Jablonce dnes vykročili rázně směrem k semifinále domácího fotbalového poháru. V prvních čtvrtfinálových zápasech Ondrášovka Cupu si na hřištích soupeřů vytvořili dvoubrankový náskok do odvet, které budou hrát za týden na domácím hřišti.

Teplice-Jablonec. foto: ČTK

Jablonec vyhrál v Teplicích 3:1, Olomouc v Liberci 2:0. Ve třetím zápase porazila Plzeň Příbram 1:0 a program uzavře čtvrteční derby Slavia - Sparta. Sigma loni s Libercem z poháru doma vypadla, ale pod Ještědem se jí daří.

Vyhrála tam dva poslední ligové zápasy a podzimní čtyřbrankový debakl stál místo tehdejšího libereckého trenéra Škorpila. Jeho nástupce Petřík nebyl dnes o moc úspěšnější a po dvou výhrách nad Slavií a Jabloncem v lize se Liberec opět vrátil k trápení z počátku jara. Oba góly vítězů vstřelil v rozpětí sedmi minut prvního poločasu Šultes.

Liberec-Olomouc.

Teplicím se vzdálila naděje na obhajobu trofeje. V zápase s Jabloncem sice hned v páté minutě zastavila střelu domácího Veverky jen tyč, ale pak se jindy pevná teplická obrana nestačila divit. Její demolici zahájil Jarolím a další gól přidal hlavou Krejčí.

Hned z rozehrávky sice Vondrášek snížil, ale Lafata ještě do přestávky vrátil hostům dvoubrankový náskok. Zraněními zdecimované Teplice začaly hrát solidní fotbal až v závěrečné půlhodině, ale výsledkem bylo jen Kalivodovo břevno.

Viktoria Plzeň porazila Příbram 1:0. V nepříliš pohledném utkání zajistil domácím vítězství minutu před koncem prvního dějství Bakoš. V ofenzivě neškodní hosté se na odpověď nezmohli. Oba soupeři si zopakovali vzájemný souboj z minulého týdne, kdy ve Štruncových sadech v rámci ligy prohrála Příbram 1:3.

STŘEDEČNÍ ČTVRTFINÁLOVÉ VÝSLEDKY DOMÁCÍHO POHÁRU

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 0:2 (0:2)
Branky: 30. a 36. Šultes. Rozhodčí: Adam - Chytil, Hojsík. ŽK: Kelič, Papoušek, Dočkal - Kaščák, Komárek. Diváci: 1523.

Viktoria Plzeň - FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 44. Bakoš. Rozhodčí: Franěk - Pospíšil, Urban. ŽK: Střihavka, Bakoš, Horváth - Šmejkal, Hušbauer, Huňa. Diváci: 1349.

FK Teplice - FK Jablonec 1:3 (1:3)
Branky: 32. Vondrášek - 22. Jarolím, 31. Krejčí, 40. Lafata. Rozhodčí: Hrubeš - Teuber, Štěrba. ŽK: Došek - Zábojník, Frydrych. Diváci: 1610.

Čtvrtek: 19:00 Slavia Praha - Sparta Praha.