Sparta v odvětě poháru napravila blamáž a postupuje, dál jde i Plzeň a Liberec

19:29aktualizováno  20:17
PRAHA - Fotbalisté Plzně, Sparty a Liberce postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu. Viktoria v odvetě osmifinále české pohárové soutěže vyhrála v Brně 1:0 gólem Jana Baránka a potvrdila tak domácí výhru 2:1. Letenští vítězstvím 3:1 odčinili porážku 0:1 z druholigových Pardubic. Nejvíce se natrápil Liberec, který po domácím výsledku 1:0 prohrál odvetu 0:1 a rozhodnout musely penalty, v nichž Slovan zvítězil 7:6.

David Lafata ze Sparty (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu. foto: ČTK

Plzeň nastoupila s hodně pozměněnou sestavou, šanci dostali i méně vytěžovaní hráči jako Vůch a v útoku hrála dvojice Holenda, Mahmutovič.

Do šancí se ale příliš nedostávali, a když už ji Mahmutovič měl, netrefil míč. Brno proto dlouho živilo naději na překvapení, jenže Řezníček nevyužil hned v úvodu samostatný únik.

Klid hostům dal až v 62. minutě střídající stoper Baránek, který se trefil k tyči a potvrdil střeleckou formu, neboť v pondělí rozhodl i ligový duel s Jabloncem. Brno ještě zabojovalo, ale plzeňská obrana už ho do šance nepustila.

Sparta na Letné smazala ztrátu z úvodního zápasu už v 11. minutě, kdy se po Dočkalově přímém kopu prosadil Costa. Ještě do přestávky přidal dva góly kapitán Lafata a vypadalo to, že je rozhodnuto.

Jenže v závěru zdramatizoval duel Kim Te-won. Pardubicím v tu chvíli stačila k postupu jediná branka, domácí však senzaci nedovolili. Pražané prošli do čtvrtfinále popáté za sebou a stále živí naději na zisk sedmé trofeje v historii.

Policie obvinila Limberského za nehodu v opilosti, hrozí mu až tři roky vězení

„Zápas měl mít úplně jiný vývoj, měli jsme přidat čtvrtou branku,“ řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

„Soupeř měl v každém poločase jednu střelu na branku, ve druhém z toho byl gól a hodně velké nervy, protože kdybychom inkasovali podruhé, tak bychom byli venku. Ale tyhle pohárové zápasy takové jsou a nejdůležitější je postup,“ přidal.

Liberec v pondělí prohrál ve Zlíně ligový zápas 0:2 a nenapravil to ani v poháru, kde bránil výhru 1:0 z prvního utkání. Zlín si vytvořil tlak a dvanáct minut před koncem Poznar zúročil spolupráci se Železníkem a zařídil penaltový rozstřel.

Ten mohl ještě odvrátit hostující Mudra, který ale trefil jen břevno, na druhé straně zas Bartošák vykopával míč z brankové čáry.

Rozhodnout musely penalty, při kterých ve druhé sérii selhal liberecký Shala, ale i domácí hrdina Poznar.

Ostatní střelci byli úspěšní, až v osmé sérii překopl branku zlínský Malý a Liberec tak slavil vydřený postup.

Již dříve si místo ve čtvrtfinále zajistily Dukla Praha, Mladá Boleslav, Jablonec, Olomouc a druholigový Hradec Králové. Los se uskuteční 7. prosince.

Odvetná utkání osmifinále MOL Cupu, fotbalového Poháru FAČR

Sparta Praha - FK Pardubice 3:1 (3:0)

Branky: 24. a 44. Lafata, 11. Costa - 76. Kim Te-won. Rozhodčí: Lerch - Štěrba, Kotalík. ŽK: Matějovský - Jeřábek. Diváci: 2528. První zápas 0:1, postoupila Sparta.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)

Branka: 62. Baránek. Rozhodčí: Jech - Urban, Peřina. ŽK: Škoda, Zoubele - Petržela, Mahmutovič, Kučera. První zápas 1:2, postoupila Plzeň.

Zlín - Liberec 1:0 (0:0), na pen. 6:7

Branka: 78. Poznar. Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Živulič - Sýkora, Delarge. Diváci: 1841. První zápas 0:1, postoupil Liberec.