Oceláři doma deklasovali Zlín 7:1. Mistr z Liberce podeváté v řadě vyhrál a je už třetí

20:45
PRAHA - Třinečtí hokejisté porazili ve 22. extraligovém kole Zlín vysoko 7:1 a připravili tak Beranům největší porážku sezony. Lídr soutěže utekl hostům v rozmezí 27. až 36. minuty pěti góly z 1:0 na 6:0. Rozklad hostů řídili dvougólový střelec Martin Adamský a další útočník Jiří Polanský, který si připsal tři asistence. Zlín zaznamenal čestný úspěch až ve třetí třetině a z gólu se radoval po takřka 173 minutách hry.

Hokejisté Třince opět řádili. Sedm gólů od nich schytali Berani ze Zlína. foto: ČTK

Litvínov podváděl. Od disciplinárky za to dostal pokutu 102 tisíc korun

Hokejisté Vítkovic vyhráli na ledě Plzně 5:3 a po téměř pěti letech na západě Čech uspěli.

Ještě ve 45. minutě sice drželi hosté vedení 3:1, domácím se však podařilo během tří minut vyrovnat, ve 49. minutě ale vítěznou trefou zajistil hostům výhru Roman Szturc a výsledek ještě dovršil David Květoň.

Hokejisté Litvínova vyhráli i druhé podkrušnohorské derby sezony proti Karlovým Varům. Severočeši porazili Energii 2:1 v prodloužení a zůstávají tak nadále stoprocentní v bojích o druhý bod při remíze v základní hrací době. Hráli o něj již poosmé.

Hokejisté Olomouce prohráli na ledě Chomutova 4:5 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou porážku za sebou.

Hosté přitom po vydařené druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, vedli 4:2. V rozstřelu dovršil obrat Pirátů vítěznou trefou v páté sérii rozstřelu Michal Poletín a Chomutovští tak potřetí za sebou doma uspěli v nastavení.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)