Obrovská bitva pro Del Potra. Federerova neporazitelnost skončila ve finále Indian Wells

0:24
INDIAN WELLS - Letošní neporazitelnost švýcarského tenisty Rogera Federera ukončil ve finále turnaje v Indian Wells Argentinec Juan Martín del Potro, který obhájce titulu zdolal po obrovské bitvě 6:4, 6:7, 7:6. První hráč světového žebříčku prohrál po sérii 17 vítězných zápasů, díky kterým prožil nejlepší vstup do sezony v kariéře.

Juan Martin del Potro s trofejí pro vítěze turnaje v Indian Wells, když ve finále porazil Rogera Federera. foto: ČTK/AP

Šestatřicetiletý Federer letos ovládl Australian Open, kde vylepšil svou rekordní sbírku o dvacátý grandslamový titul, a v únoru vyhrál turnaj v Rotterdamu. Ve finále v Indian Wells proti Del Potrovi nevyužil tři mečboly a po dvou hodinách a 45 minutách odešel poražen.

Turnaj v Indian Wells

(tvrdý povrch)

Muži (dotace 7 972 535 dolarů):

Dvouhra - finále: Del Potro (6-Arg.) - Federer (1-Švýc.) 6:4, 6:7 (8:10), 7:6 (7:2).

Šestý nasazený Del Potro mohl zápas ukončit již v tie-breaku druhé sady, ale mečbol při vlastním podání neproměnil. Zkrácenou hru třetího setu již zcela ovládl. Vedl v ní 5:0, za stavu 6:1 ještě šanci rozhodnout nevyužil, při další výměně už ale finále zakončil.

Federera porazil Del Potro posedmé v kariéře, osmnáct zápasů s ním prohrál. Devětadvacetiletý vítěz US Open z roku 2009 získal druhý nejcennější titul v kariéře. Turnaj kategorie Masters dokázal vyhrát jako čtvrtý Argentinec v historii a první od triumfu Davida Nalbandiana v Paříži v roce 2007.

Švýcarský tenista promarnil možnost zvítězit na prestižním kalifornském podniku pošesté, čímž by o jedno prvenství překonal rekord, o který se dělí se Srbem Novakem Djokovičem.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...