Obránce Rutta nezabránil třemi body prohře Chicaga

8:02
CHICAGO - Hokejový obránce Jan Rutta si připsal gól a dvě asistence, ale domácí porážce Chicaga v nedělním utkání NHL s New Jersey 5:7 nezabránil. Sedmadvacetiletý zadák skóroval poprvé od 9. října a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Blackhawks ale prohráli potřetí za poslední čtyři utkání. V dresu vítězů jednou asistoval Pavel Zacha, který v předchozím zápase vypadl ze sestavy.

Jan Rutta (44) slaví se spoluhráči foto: Reuters

Chicago otevřelo skóre zápasu po 41 vteřinách, kdy Patrick Kane přihrál na modrou čáru nováčkovi Ruttovi, jehož střelu usměrnil do branky Arťom Anisimov. New Jersey za tři minuty odpovědělo, ale Blackhawks i díky dvěma trefám v rozmezí 22 vteřin v 18. minutě odskočili už na rozdíl tří branek. O třetí zásah domácích se postaral střelou od modré čáry v přesilové hře Rutta. Jenže Devils se do konce první části podařilo snížit a tím načali velký obrat.

Jan Rutta (44) slaví se spoluhráči
Chicago otevřelo skóre zápasu po 41 vteřinách, kdy Patrick Kane přihrál na...

V prostřední dvacetiminutovce vstřelili čtyři branky v řadě a otočili stav na 6:4. U gólu na 5:4 nedokázal Rutta obrat o puk útočníka Taylora Halla, jenž se prodral až před brankoviště a pokořil gólmana Coreyho Crawforda. Kane sice tři vteřiny před koncem druhé třetiny po Ruttově asistenci snížil, ale naděje domácích utnul v 43. minutě forvard Miles Wood, který dovršil svůj první hattrick v NHL a dal výsledku konečnou podobu.

Nováček Rutta, který v červnu jako nedraftovaný volný hráč podepsal s Chicagem jednoletou dvoucestnou smlouvu a odešel do zámoří z Chomutova, zaznamenal v 18 utkáních už devět bodů za tři branky a šest asistencí.

Výsledky NHL

Chicago - New Jersey 5:7 (4:2, 1:4, 0:1) Branky: 1. Anisimov (Rutta), 14. DeBrincat, 17. Rutta, 18. Kerro, 40. P. Kane (Rutta) - 4., 18. a 43. M. Wood (na první Zacha), 24. Greene, 27. Hischier, 33. T. Hall, 38. Gibbons. Střely na branku: 44:38. Diváci: 21.487. Hvězdy zápasu: 1. M. Wood, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. Rutta (Chicago).

Washington - Edmonton 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0) Branky: 46. Orlov, rozhodující sam. nájezd Oshie - 42. Khaira. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Brossoit (Edmonton), 3. Orlov (Washington).

Anaheim - Tampa Bay 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) Branky: 44. Silfverberg - 30. Namestnikov, 48. J.T. Brown. Střely na branku: 29:37. Diváci: 15.707. Hvězdy zápasu: 1. Gibson (Anaheim), 2. Namestnikov, 3. Hedman (oba Tampa Bay).

Los Angeles - San Jose 1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Branky: 9. D. Brown - 46. M. Karlsson (Hertl), 53. J. Ward. Střely na branku: 27:33. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones (San Jose), 2. Quick (Los Angeles), 3. Burns (San Jose).