Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Obránce Kempný opět vítězným gólem rozhodl zápas NHL

7:32
New York - Obránce Michal Kempný zaznamenal v pátečním duelu NHL podruhé za sebou vítězný gól, kterým rozhodl o triumfu hokejistů Washingtonu 3:1 nad Detroitem. Hodonínský rodák se stal třetí hvězdou večera a bodoval potřetí v řadě. Útočníci David Krejčí a David Pastrňák pomohli asistencí k výhře Bostonu proti Pittsburghu 2:1 v prodloužení. Nahrávku si připsal také útočník Lukáš Sedlák, jehož Columbus si poradil s Torontem 4:2.

Obránce Washingtonu Michal Kempný opět rozhodl zápas. foto: ČTK

Středním útočníkům Filipu Chytilovi a Pavlu Zachovi skončila střelecká série. Devatenáctiletý Chytil vyšel naprázdno po pěti zápasech a s New York Rangers musel strávit porážku 0:4 od Philadelphie. O dva roky starší Zacha neskóroval po třech utkáních a s New Jersey podlehl New Yorku Islanders 3:4 v prodloužení.

S neúspěchem se musel vyrovnat i brankář David Rittich, jenž 26 zákroky nezabránil prohře Calgary 0:2 ve Vegas. Odchovanec Jihlavy nenavázal na předchozích šest výher.