Obránce Hronek připravil v NHL dvě branky Detroitu, Minnesotě však podlehl

7:06
New York - Obránce Filip Hronek přihrál v pátečním utkání NHL na obě branky Detroitu, který ale podlehl doma Minnesotě 2:3. Jedenadvacetiletý rodák z Hradce Králové bodoval v sedmi z posledních deseti zápasů, ve kterých si připsal gól a osm asistencí.

Frank Nielsen (Detroit Red Wings) útočí na bránu. foto: Reuters

Detroit po akcích Hronka dvakrát snižoval na rozdíl jedné branky. Nejdříve Tyler Bertuzzi tečoval nahození českého obránce, po jehož přihrávce upravil Anthony Mantha na začátku třetí třetiny střelou bez přípravy skóre na konečných 2:3. Hronek si podruhé v soutěži připsal v jednom zápase více než jeden bod, stejnou bilanci dosáhl ještě začátkem ledna proti Nashvillu.

Ottawa - Columbus 0:3, Chicago - Colorado 3:5, Calgary - Anaheim 2:1, Detroit - Minnesota 2:3, Vegas - Winnipeg 3:6.

Minnesota drží v Západní konferenci poslední postupové místo do play off o jeden bod před Coloradem, které vyhrálo 5:3 v Chicagu. Útočník Patrick Kane sice vyrovnal ve čtyřicáté minutě na 2:2, čímž natáhl svou bodovou sérii na dvacet zápasů, ale závěrečná třetina patřila hostům. Na jejich vítězství se podíleli dvěma góly J. T. Compher a Carl Söderberg.