Siniakovou v Šen-čenu čeká její vzor Šarapovová, postupuje i Plíšková v Brisbane

11:37aktualizováno  13:05
ŠEN-ČEN - Český tenisový souboj ve čtvrtfinále turnaje WTA v čínském Šen-čenu vyhrála Kateřina Siniaková. Šestá nasazená hráčka zdolala Kristýnu Plíškovou dvakrát 6:2 a udržela šanci obhájit titul. Její příští soupeřkou bude bývalá světová jednička Maria Šarapovová z Ruska.

Kateřina Siniaková na turnaji v Šen-čenu. foto: ČTK/AP

Jednadvacetiletá Siniaková skvěle podávala, nastřílela Plíškové osm es a nenabídla jí ani jediný brejkbol. Zápas proti soupeřce starší o čtyři roky ukončila po 63 minutách čistou hrou.

04.ledna 2018 v 11:27, příspěvek archivován: 04.ledna 2018 v 12:03

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Katerina Siniakova grabs final @ShenzhenOpenWTA Semifinal berth! Triumphs over Kristyna Pliskova 6-2, 6-2 in all- clash! https://t.co/VRiJCRvQUZ

V pátek rodačka z Hradce Králové nastoupí proti Šarapovové, která byla jejím idolem. S vítězkou pěti grandslamů si zahraje poprvé. Druhé semifinále obstarají Rumunky Simona Halepová a Irina-Camelia Beguová.

Siniaková má navíc v Šen-čenu šanci získat double, ve čtyřhře je společně s Barborou Krejčíkovou také v semifinále.

Tenisový turnaj žen v Šen-čenu

Dvouhra - čtvrtfinále: Siniaková - Kristýna Plíšková 6:2, 6:2, Halepová (1-Rum.) - Sabalenková (Běl.) 6:2, 6:2.

Obhájit může i Plíšková v Brisbane

Karolína Plíšková dál drží naději na obhajobu titulu v Brisbane. Turnajová dvojka ale potřebovala ve čtvrtfinále dvě hodiny a jedenáct minut, aby zdolala hráčku z kvalifikace Kaiu Kanepiovou z Estonska 3:6, 7:5 a 6:2. V semifinále ji čeká třetí nasazená Elina Svitolinová z Ukrajiny.

Turnaj mužů a žen v Brisbane:

Muži: Dvouhra - 2. kolo: Edmund (Brit.) - Čong Hjon (Korea) 7:6 (7:3), 5:7, 6:4.

Ženy: Dvouhra - čtvrtfinále: Karolína Plíšková - Kanepiová (Est.) 3:6, 7:5, 6:2, Sevastovová (7-Lot.) - Kruničová (Srb.) 6:2, 6:4.

„Bylo to velmi těžké. Ona hrála dva sety vynikající tenis. Hodně riskovala a agresivní hrou odzadu mi nedávala čas. Jsem ráda, že jsem to zvládla. Ve druhém setu jsem to vybojovala a ve třetím už byla lepší,“ řekla Plíšková na kurtu.

Plíšková si prohrála servis v prvním dlouhém gamu utkání a v úvodní sadě se při podání soupeřky nedokázala prosadit. I ve druhém setu jako první neudržela podání, ale srovnala na 3:3. Za stavu 4:5 se při svém servisu ocitla po dvojchybě dva míče od vyřazení, game ale i díky esu uhájila a po něm přidala další čtyři.

Rozhodující set už svěřenkyně Tomáše Krupy kontrolovala. Stá hráčka žebříčku Kanepiová, která hrála se zatejpovaným ramenem a obvázaným stehenním svalem, postupně fyzicky odpadala. Plíšková celkem nasázela patnáct es a proměnila druhý mečbol.

Kristýna Plíšková na turnaji v Číně.
Finále tenisové extraligy smíšených družstev: Prostějov - Sparta Praha....

V boji o finále narazí Plíšková na světovou šestku Svitolinovou. S Ukrajinkou má bilanci 5:1 a loni ji porazila ve stejné fázi turnaje v Brisbane, ale pak s ní prohrála na římské antuce. „Bude to další těžký zápas a úplně jiný tenis než s Kanepiovou. Musím být připravena,“ uvedla pětadvacetiletá Plíšková.