Obhájcům se nedaří. Cleveland i s LeBronem Jamesem pohrál potřetí za sebou

8:43
DETROIT - Obhájci titulu z Clevelandu prohráli v NBA potřetí za sebou a popáté z posledních sedmi utkání. Mužstvo kolem LeBrona Jamese ve čtvrtek padlo v Detroitu s basketbalisty Pistons 101:106. Zatímco Jamesův triple double na vítězství nestačil, Russell Westbrook na tom byl opačně. Oklahoma i díky němu zastavila devítizápasovou vítěznou sérii San Antonia, Thunder vyhráli 102:92.

LeBron James na všechno sám nestačí. foto: ČTK/AP

Detroitu zahrály dvě největší hvězdy: pivot Andre Drummond měl na kontě 20 bodů a 16 doskoků, rozehrávač Reggie Jackson 21 bodů. Z toho dvanáct dal v poslední čtvrtině, do níž Pistons vstoupili šňůrou 13:0 a kterou nakonec o dvanáct bodů vyhráli.

„Spoluhráči mi jen řekli, ať jsem sám sebou, abych byl agresivní v útoku a správně volil akce,“ řekl Jackson. „Je to parádní týmové vítězství, ale co bylo nejdůležitější - naše obrana šlapala a díky ní jsme vyhráli,“ doplnil.

Clevelandu chyběli zranění Kevin Love a Kyle Korver. Poprvé od prosincové operace palce nastoupil za Cavaliers J.R. Smith, za 19 minut však zaznamenal jen tři body. James jich dal 29, mimo to měl také 13 doskoků a deset asistencí. Kyrie Irving přidal 27 bodů.

„Snažil jsem se chodit co nejagresivněji do koše a dostávat je pod tlak nebo si dojít pro trestné hody,“ uvedl ke svým sedmi smečím James, který ale netrefil ani jednu z šesti trojek. „Jo, moje střelba z dálky nestála za nic, tak jsem se soustředil na jiné činnosti,“ přitakal.

Westbrook dosáhl na 31. triple double v sezoně a vyrovnal Wilta Chamberlaina na druhém místě v historickém pořadí za jeden ročník. Na to, aby se dotáhl na rekordních 41 Oscara Robertsona, mu zbývá 17 utkání. Proti Spurs se osmadvacetiletý rozehrávač postaral o 23 bodů, 13 doskoků a stejný počet asistencí, z pole přitom střílel s úspěšností jen přes 30 procent.

Dvaadvacetiletý bosenský pivot Jusuf Nurkič dovedl Portland k výhře 114:108 v prodloužení nad Philadelphií 28 body, 20 doskoky a osmi asistencemi. Los Angeles Clippers přehráli Memphis 114:98, Lakers si z Phoenixu odvezli vítězství 122:110.