Obhájce Real vkročil do LM výhrou nad Apoelem. Dvakrát se trefil Ronaldo

22:40aktualizováno  23:02
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vykročili za obhajobou titulu v Lize mistrů domácí výhrou 3:0 nad APOELem Nikósií. Dva góly do sítě přemožitele pražské Slavie z předkola dal Cristiano Ronaldo, se 107 trefami nejlepší střelec historie soutěže. Ještě vyšší výhru uhrál Manchester City, který na půdě Feyenoordu Rotterdam zvítězil 4:0.

Cristiano Ronaldo v souboji s Aloneftisem z Nikósie. foto: AP/ČTK

Realu příliš nevyšel vstup do španělské ligy, jelikož postrádá potrestaného Ronalda. A jak moc, ukázal portugalský kanonýr už po 12 minutách zápasu s APOELem, kdy si na zadní tyči počkal na centr Balea a otevřel skóre. Krátce po změně stran pak proměnil penaltu po ruce protihráče. Šlo už o jeho dvanáctou proměněnou penaltu v LM, čímž vytvořil nový rekord soutěže.

Neymar pod palbou kritiky, odmítl podat ruku osmnáctiletému obránci

APOEL už nedokázal zápas zdramatizovat, když za celý zápas vyslal jedinou střelu na branku. Naopak ještě jednou inkasoval poté, co poslal míč do branky akrobatickou střelou přes hlavu stoper Sergio Ramos.

Manchesteru City k jasné výhře nad Feyenoordem pomohl raketový vstup do zápasu. Už po 95 sekundách otevřel skóre stoper Stokes. Šlo o nejrychlejší gól, jaký kdy nizozemský celek v pohárech inkasoval. Navíc v 10. minutě zvýšil Agüero a ještě do poločasu se prosadil Jesus. Po změně stran pak Stokes přidal svůj druhý zásah v utkání po téměř totožně zahraném rohu jako v prvním případě.

Sergio Ramos poté, co vstřelil branku Apoelu Nikósie.
Trenér Realu Madrid Zinedine Zidane.

Výhru slavil i další anglický celek Tottenham, který přehrál Dortmund 3:1 zásluhou dvou branek Kanea. Jediný anglický tým, který nezískal v 1. kole tři body, byl Liverpool. Nad Sevillou sice vedl 2:1 po gólech Firmina a Salaha, jenže pak Firmino neproměnil penaltu a Sevilla toho využila k vyrovnání na konečných 2:2 po ojedinělé akci Correy.

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina E:

Liverpool - FC Sevilla 2:2 (2:1)

Branky: 21. Firmino, 37. Salah - 5. Ben Yedder, 72. Correa. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.). ČK: 90.+4 Gomez (Liverpool).

Maribor - Spartak Moskva 1:1 (0:0)

Branky: 85. Bohar - 59. Samedov. Rozhodčí: Aytekin - Kleve, Borsch (všichni Něm.).

Skupina F:

Šachtar Doněck - Neapol 2:1 (1:0)

Branky: 15. Taison, 58. Ferreyra - 72. Milik z pen. Rozhodčí: Zwayer - Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Feyenoord Rotterdam - Manchester City 0:4 (0:3)

Branky: 2. a 63. Stones, 10. Agüero, 25. Jesus. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Skupina G:

FC Porto - Besiktas Istanbul 1:3 (1:2)

Branky: 21. vlastní Tošič - 13. Talisca, 28. Tosun, 86. Babel. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn (všichni Angl.)

Lipsko - Monako 1:1 (1:1)

Branky: 33. Forsberg - 34. Tielemans. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett (všichni Angl.).

Skupina H:

Tottenham - Dortmund 3:1 (2:1)

Branky: 15. a 60. Kane, 5. Son Hung-min - 11. Jarmolenko. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ČK: 90.+2 Vertonghen (Tottenham).

Real Madrid - APOEL Nikósie 3:0 (1:0)

Branky: 12. a 51. z pen. Ronaldo, 61. Ramos. Rozhodčí: Bastien - Zakrani, Haquette (všichni Fr.).