Nadal vyhrál na French Open osmdesátý zápas, Plíšková vypadla se Serenou

17:34
PAŘÍŽ - Obhájce titulu Španěl Rafael Nadal zvládl utkání 1. kola tenisového French Open. Desetinásobný šampion Roland Garros si poradil s nepříjemným soupeřem Italem Simonem Bolellim 6:4, 6:3, 7:6 a na pařížské antuce slavil již osmdesátý vyhraný zápas. Kristýna Plíšková podlehla bývalé světové jedničce Sereně Williamsové 6:7 a 4:6.

Rafael Nadal slaví. foto: Reuters

Utkání začalo v pondělí večer a první hráč světa měl problémy s agresivně hrajícím Bolellim, který se do soutěže dostal až jako poražený z kvalifikace. Ve druhém setu musel Nadal otáčet ze stavu 1:3 a utekl mu i začátek třetí sady. Za stavu 0:3 z pohledu Španěla duel přerušila bouřka a utkání bylo odloženo.

Do dnešní dohrávky vstoupil Nadal suverénně a za pár minut srovnal na 3:3. Pak Fognini favorita trápil skvělým jednoručným bekhendem i přesnými kraťasy a vynutil si tie-break. V tom Nadal prohrával už 3:6 a 6:7, ale všechny setboly odvrátil a sám uspěl při třetím mečbolu. Itala tak porazil i pošesté v kariéře.

„Prošel jsem si těžkými okamžiky, ale to je důležité pro budoucnost,“ řekl Nadal. „Byl to každopádně náročný zápas a pro mě hodně kvalitní prověrka. Simone hrál velmi agresivně a ve třetím setu měl řadu šancí,“ vysekl soupeři poklonu hlavní favorit turnaje, jehož nyní prověří Guido Pella z Argentiny.

Ve čtrnácti zápasech prvního kola v Paříži ztratil Nadal jen tři sety - dva s Johnem Isnerem z USA v roce 2011 a jeden s Němcem Danielem Brandsem o dva roky později.

V případě zisku jedenáctého titulu z French Open se Nadal vyrovná v počtu triumfů na jednom z grandslamů rekordmance Australance Margaret Courtové, které ovládla jedenáctkrát dvouhru na Australian Open.