Balotelliho obava se naplnila, letěl na něj banán

14:17aktualizováno  16:23
ŘÍM/POZNAŇ - Obava italského fotbalového útočníka Maria Balotelliho z rasismu se zřejmě naplnila, protože podle agentury ANSA na něj ve čtvrtek večer při utkání evropského šampionátu chorvatští fanoušci hodili banán. Stalo se tak ve chvíli, kdy na stadionu v polské Poznani střídal.

Italský fotbalista Mario Balotelli foto: Reuters

Balotelli se na evropském šampionátu setkal s urážkami fanoušků s rasovým podtextem už po úvodním utkání se Španělskem a UEFA začala případ vyšetřovat. Výstřední fotbalista tmavé pleti z Manchesteru City už před Eurem prohlásil, že pokud na něj někdo hodí banán, zabije ho.

Francouzská agentura AFP po zápase zveřejnila fotografii, na níž pořadatel uklízí ze hřiště banán. A poskytla ji také představitelům UEFA. Balotelli šel na lavičku v 69. minutě, podle svědků se při zápase ozývaly také opičí zvuky ve chvíli, kdy měl míč. Italský hráč s ghanskými kořeny se zatím k incidentu nevyjádřil.

Proti Irsku nenastoupí v základní sestavě

Další ránou pro kanonýra bylo, že v posledním utkání skupiny proti Irsku nenastoupí v základní sestavě. Změnu v týmu squadry azzurry s předstihem potvrdil trenér Cesare Prandelli. Jednadvacetiletý forvard v zápasech se Španělskem i Chorvatskem (oba skončily 1:1) zahodil několik velkých brankových příležitostí.

Trenér ho pokaždé okolo 60. minuty stáhl a poslal do hry o třináct let staršího Antonia Di Nataleho. "Balotelli se potřebuje zlepšit, a proto musím sáhnout k této změně," citovala agentura AP Prandelliho, který prý v pondělním zápase plánuje udělat až čtyři zásahy do sestavy.

Mistři světa z roku 2006 v dosavadních zápasech na Euru dvakrát ztratili jednobrankové vedení a na Španělsko i Chorvatsko ztrácejí dva body. V posledním duelu ve skupině potřebují k postupu porazit již vyřazené Iry a zároveň doufat, že zápas Španělska s Chorvatskem neskončí remízou 2:2 nebo vyšší, která by Italy poslala domů.