Napínavý postup St. Louis do semifinále NHL. Rozhodl gól z 86. minuty

7:08
St. Louis - Hokejisté St. Louis porazili v rozhodujícím utkání Dallas 2:1 v druhém prodloužení, sérii vyhráli 4:3 a stali se prvním finalistou Západní konference NHL. Z bojů o Stanleyův pohár je tak vyřazena i dvojice českých hráčů Radek Faksa a Roman Polák. Dramatický duel rozuzlil v čase 85:50 Patrick Maroon. Další soupeř Blues vzejde ze série San Jose - Colorado, která je nerozhodná 3:3.

13. ČERVNA: STANLEY CUP ZÍSKALO POPRVÉ ST. LOUIS. V šestém zápase finálové série promrhali šanci slavit před vlastními fanoušky, přesto uspěli. Hokejisté St. Louis ve vyrovnané sérii s Bostonem uspěli v rozhodující bitvě nakonec jednoznačně 4:1. V týmu poražených smutnila česká dvojice Davidů Krejčí a Pastrňák. foto: AP Photo

Český centr Radek Faksa (12) z týmu Dallas Stars střílí na branku St. Louis...
Vince Dunn (29) z týmu St. Louis Blues a Justin Dowling (37) z týmu Dallas...

První velkou šanci v utkání měl Faksa. Český útočník se probil do sólového úniku, ale jeho střelu chytil Jordan Binnington do lapačky. Zanedlouho udeřil na druhé straně Vince Dunn, jehož nahození od modré čáry skončilo až v síti. Dallas ale ještě v úvodní třetině vyrovnal. I díky šťastnému odrazu od brusle rozhodčího se puk překvapivě dostal před branku a Mats Zuccarello nezaváhal.

2. kolo play off NHL:

Západní konference - 7. zápas:

St. Louis - Dallas 2:1 v druhém prodl. (konečný stav série: 4:3)

Krejčí s Pastrňákem se na MS na Slovensku nepředstaví. Postoupili totiž s Bostonem

Další gól padl až po téměř sedmdesáti minutách hry. Gólman Ben Bishop, který v utkání kryl 52 střel, neudržel ránu švihem Roberta Thomase a volný puk v brankovišti dopíchl Maroon. St. Louis tak postoupilo do konferenčního finále poprvé od roku 2016.