20. dubna 2017 11:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

O místo si řekla výrazně, říká o Vondroušové před Fed Cupem Pála

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Markéta Vondroušová slaví s trofejí pro vítězku turnaje v Bielu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Markéta Vondroušová slaví s trofejí pro vítězku turnaje v Bielu. | foto: ČTK/APČTK

TAMPA (Od našeho zpravodaje) Ještě dva dny zbývají tenistkám do startu semifinále Fed Cupu v USA. Na Floridě se připravují na střet s domácími favoritkami. Na pozice singlistek původně jasně aspirovaly Kateřina Siniaková s Kristýnou Plíškovou. Nicméně triumfem na turnaji v Bielu si o příležitost důrazně zažádala sedmnáctiletá Markéta Vondroušová.

Nejprve kapitán Petr Pála ve středu dopoledne tloukl do míčů na centrkurtu ve výměnách s Vondroušovou. Pak na ní na vedlejším dvorci dohlížel, jak piluje servis. Načež přeběhl zpátky na hlavní scénu, kde trénovaly Siniaková s Plíškovou. Do přípravy se vzápětí zapojila i čtvrtá nominovaná slečna - Denisa Allertová.

V krásném areálu severně od Tampy využívají přívětivého podnebí i přepychového prostředí. O víkendu se pokusí postrčit Česko do čtvrtého finále v řadě. „Američanky jsou na žebříčku výš, ale naše holky jsou na vzestupu a mohou předvést velké výkony. Věříme si,“ řekl Pála.

Jaká je situační zpráva ve středu po poledni?
Dostáváme se do plných obrátek. Některé holky dorazily později. Kristýna a Markéta přecházejí z haly ven na antuku, což není snadné. Katka a Denisa přiletěly z Bogoty, z velké nadmořské výšky, takže se jim zdálo, že míče neletí. Středeční a čtvrteční tréninky jsou pro přípravu důležité.

V Saddlebrook Resortu máte všechno jako na dlani. Zažil jste ve Fed Cupu komfortnější prostředí?
Hotely byly třeba luxusnější, ale museli jsme odjíždět do hal a do areálů. V nich se většinou v nich ještě stavělo a přitápělo se. Tady už se dělají jenom poslední úpravy a panuje vedro. Máme dvorec pro sebe, nejsme tolik svázaní časem.

Nakolik vám to pomůže?
Povrch na centrkurtu je trochu jiný. Ale na seznámení se šedivou antukou je to v pořádku. Výhodou je taky předpověď, podle které by se nemělo dohrávat v pondělí jako v Seville nebo v Palermu, odkud holky pospíchaly na další turnaj.

Máte zamotanou hlavu se sestavou?
Neřekl bych zamotanou. Jsem rád, že se holkám vesměs dařilo. Teď hrají mezi sebou sety, počkáme, jak se jim povede.

Perou se mezi sebou o místo v sobotních singlech?
To ani ne. Spíš jde o to, aby věděly, jak na tom jsou. Uvidíme, jak se sžijí s povrchem. Některé může pomoct den odpočinku navíc, takže nastoupí až v neděli. Trošku přemýšlím, ale ještě nedělám závěry.

Markéta Vondroušová.
Kristýna Plíšková na turnaji v Bielu.

Jak výrazně si o šanci říká Vondroušová, která letos vyhrála 40 ze 44 utkání?
Zatím hrála jenom se mnou a Davidem (trenérem Kunstem). O místo si řekla výrazně, ale s námi to měla moc jednoduché. (smích) Je vidět, že má nahranou spoustu zápasů. Přijela a hned to docela trefovala. Musí být unavená. Ale nezdá se, že by nebyla připravená.

Nabízí se využít jejího laufu?
Určitě. Je to varianta. Pro favoritku není snadné jít na sedmnáctiletou holku, která to umí a je ve formě.

kapKarel Knap
  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!