Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Nymburk ztratil vyhraný zápas a je téměř bez šancí na postup

21:25
ISTANBUL - Basketbalisté Nymburka prohráli i třetí zápas v osmifinálové skupině Evropského poháru ULEB, v Istanbulu dnes podlehli Galatasarayi 75:76. Do závěrečné čtvrtiny přitom šli s osmibodovým náskokem, soupeř si zajistil výhru poslední střelou zápasu. Nymburk je tak již téměř bez šancí na postup.

Nymburk. foto: ČTK

Nymburk věděl, že pokud chce pomýšlet na postup, musí v Istanbulu vyhrát. A tomu odpovídal i jeho výkon. Od sedmé minuty neustále vedl a vypracoval si až dvanáctibodový náskok.

Ještě do poslední části šel s vedením o osm bodů, ovšem pak se mu stejně jako v nedělním utkání Jadranské ligy s Cibonou Záhřeb přestalo dařit v útoku i v obraně. Soupeř rychle ztrátu stáhl a skóre otočil.

Rozhodl bod!
Nymburk držely tradiční opory Simmons, Pumprla a Nissim, který v posledních sekundách poslal hosty do vedení 75:74. Jenže domácím se povedla závěrečná akce a hrdina zápasu Joshua Shipp zajistil Galatasarayi těsné vítězství.

Nymburk doplatil především na to, že nechal soupeře doskočit hned 15 míčů v útoku. Jen Američan Shipp si jich doskočil devět, což mu pomohlo k 17 bodům. Nymburku nestačilo ani 22 bodů jiného Američana Chestera Simmonse, který dal deset bodů v závěrečné čtvrtině.

V příštím utkání přivítá Nymburk za čtrnáct dní doma právě Galatasaray.

3. kolo skupiny K osmifinále Evropského poháru ULEB:

Galatasaray Istanbul - ČEZ Nymburk 76:75 (14:17, 32:40, 48:56) Nejvíce bodů: Shipp 17, Shumpert 14, Buker 12, Acik 10 - Simmons 22, Pumprla 14, Nissim 13, Nečas 10. Rozhodčí: Mitjana, Conde (oba Šp.), Vojinovič (Černá Hora). Trestné hody: 17/11 - 18/17. Fauly: 22:21. Trojky: 7:4.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...