Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Nymburk ve VTB lize poprvé vyhrál venku. Z Finska veze výhru 93:85

17:44
PRAHA - Basketbalisté Nymburku se dočkali první venkovní výhry v této sezoně VTB ligy. Na hřišti finského celku Bisons Loimaa vyhráli 93:85, když velkou část zápasu prohrávali, ale velmi dobrou poslední čtvrtinou skóre otočili.

Momentka z utkání Nymburk - Doněck foto: MAFRA - Tomáš Krist

Velkou zásluhou na tom měla uzdravená letní posila Christian Burns, autor 23 bodů. Nymburk si tak ke čtyřem prohrám připsal třetí výhru a už má na dohled horní polovinu tabulky.

Od začátku se hrál rychlý a útočný basketbal a domácí dělali svou jednoduchou hrou Nymburku problémy. Chytli se střelecky a především zásluhou amerických posil se drželi ve vedení.

Když pak Nymburk ve druhé čtvrtině začal chybovat v útoku, rozjetí Bizoni odskočili až na deset bodů. Český mistr se však vzpamatoval a udržel se ve hře. V úvodu třetí čtvrtiny se chytil Burns, který již definitivně vyléčil své zdravotní potíže a ukázal, jak výraznou posilou by pro Nymburk měl být.

Díky němu se Nymburk ujal vedení, jenže finský celek okamžitě odpověděl a znovu si vzal vedení na svou stranu. Hosté však ve druhé půli výrazně zlepšili obranu a čekali na šanci. V poslední čtvrtině pak ukázali více zkušeností a dovedli zápas k vítězství.

Důležitou roli při něm hrál Jiří Welsch, který řídil hru Nymburku a k deseti bodům si připsal pět doskoků a deset asistencí. Důležitou trojku na 82:78 dal Vojtěch Hruban, klíčovou roli v koncovce však měl Burns, který si vedle bodů připsal i důležitý obranný zákrok.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...