Nymburk v Evropském poháru nestačil na Welschovo Estudiantes

22:04
MADRID - Basketbalisté Nymburka v prvním duelu osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB prohráli na palubovce favorizovaného Estudiantes Madrid 80:87. Španělskému týmu pomohl k vítězství i český reprezentant Jiří Welsch, který za 26 minut hry nastřílel čtyři body, hlavně ale velmi dobře bránil své spoluhráče z národního týmu Pavla Pumprlu a Ladislava Sokolovského. Nymburk doplatil především na výraznou převahu domácích pod oběma koši.

Nymburk - Riga (koš domácího týmu). foto: ČTK

Oba týmy od začátku vsadily vše na ofenzivní kartu. Především Nymburk se v obraně hodně trápil, a tak se snažil se soupeřem držet krok v útoku. Pomáhala mu především lepší střelba z dálky.

V úvodu druhé čtvrtiny Madrid odskočil na sedm bodů, pak však Nymburk zabral a sérií 13:3 skóre otočil. Hlavní zásluhu na tom měl ve formě hrající Pumprla, který několikrát vybojoval míč, přesprintoval hřiště a zakončil smečí.

Z vedení se však Nymburk dlouho neradoval a až do konce třetí čtvrtiny se žádnému z týmů nedařilo odskočit. Pak však domácí k dobré práci pod koši přidali i přesnou střelbu za tři body a získali dvanáctibodové vedení, které se zdálo již jako rozhodující. Dvě minuty před koncem však Nymburk po čtyřech trojkách v řadě snížil na rozdíl pouhých dvou bodů a duel zdramatizoval, Madrid však už výhru nepustil.

Nymburk doplatil na to, že pod košem nedokázal pokrývat Američana Joshe Asellina a Brita Daniela Clarka, kteří získali pro Madrid několik důležitých útočných doskoků a následné lehké body z pod koše. Na ofenzivní doskoky Nymburk jednoznačně prohrál 3:16.

Příští osmifinálový zápas sehraje český mistr za týden doma proti italské Casertě.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...