Nymburk se propadá Jadranskou ligou, prohrál počtvrté v řadě

20:51
PARDUBICE - Basketbalisté Nymburka v Jadranské lize prohráli počtvrté za sebou. V 11. kole nestačili v Pardubicích na již jistého osmifinalistu Evropské ligy Olimpiji Lublaň 72:85 a patří jim až deváté místo v tabulce. Doplatili především na řadu chyb a ztrátu 18 míčů, což soupeř tvrdě trestal.

Nymburk - Partizan Bělehrad foto: ČTK

Nymburk přitom proti favoritovi začal velmi dobře a po celou první čtvrtinu si udržoval několikabodový náskok. Pak však začal hostům vycházet systém clon. Nymburk navíc kupil chybu za chybou a sám se připravoval o šanci udržet s Lublaní krok.

Ve druhé půli se českému šampioni nedařila ani obrana, čímž umožnil soupeři dát několik jednoduchých košů. Slovinci si vytvořili až sedmnáctibodový náskok a v poklidu si pohlídali důležité vítězství.

Nymburk prováhal desetibodové vedení
"Nevyužili jsme příležitost, kdy jsme vedli v první čtvrtině o deset bodů. Pak jsme usnuli a nechali jsme hrát soupeře. Hráči jsou unavení, ale to není omluva. Soupeř je na tom stejně, možná má ještě náročnější program," řekl po utkání trenér Ronen Ginzburg.

Poprvé v sezoně se stalo, že čeští hráči Nymburku výrazně zastínili zahraniční posily. Nedařilo se rozehrávačovi Nissimovi, ani křídlu Simmonsovi, kteří dali dohromady jen šest bodů. Také Lenzly se Štimacem se ocitli ve stínu českých hráčů v čele s Pumrlou, který dal 12 bodů. Připojil čtyři asistence a pět doskoků a byl nejlépe hodnoceným hráčem Nymburka. Výrazně mu pomáhali podkošoví hráči Nečas s Chánem. V týmu vítězů nastřílel 11 bodů bývalý nymburský hráč Goran Jagodnik.

ČEZ Nymburk - Olimpija Lublaň 72:85

ČEZ Nymburk - Olimpija Lublaň 72:85 (21:15, 37:39, 54:65)
Nejvíce bodů: Pumprla 12, Lenzly a Chán po 10, Křemen 9, Nečas 8 - Pinkney 21, Gregory 18, Jagodnik a Markota po 11, Ožbolt a Ilievski po 10.

Fauly: 25:20. Pět chyb: 38. Sokolovský (Nymburk). Trestné hody: 19/14 - 28/21. Trojky: 6:6.

Krka Novo Mesto - Cibona Záhřeb 87:64,
Croatia Záhřeb - Budučnost Podgorica 75:85,
Crvena Zvezda Bělehrad - Cedevita Záhřeb 82:77,

1. Krka Novo Mesto 11 7 4 850:777 18
2. Budučnost Podgorica 11 7 4 854:806 18
3. Olimpija Lublaň 11 7 4 815:792 18
4. Cedevita Záhřeb 11 6 5 851:824 17
5. Croatia Záhřeb 11 6 5 822:835 17