Nymburk na půdě favorizované Gran Canarie prohrál 54:69

23:48
LAS PALMAS - Basketbalisté Nymburka podlehli v osmifinálové skupině Evropského poháru ULEB na půdě Gran Canarie 54:69. Středočeši měli mizernou druhou čtvrtinu, prohrávali už o 24 bodů a i když dokázali v závěru ztrátu skoro smazat, tým z Kanárských ostrovů jejich hru vabank nakonec ztrestal a letošní domácí neporazitelnost si vzít nenechal.

Nymburk - Bělehrad. foto: ČTK

Po třech zápasech mají Nymburští v tabulce jedinou výhru a jsou třetí. Nymburku nevyšel už samotný úvod zápasu a ve třetí minutě prohrával už 0:12, především vinou četných ztrát. Pak se ale český tým zvedl, začal nutit Španěly k faulům a do první pauzy dokázal ztrátu takřka vymazat. To samé se opakovalo i ve druhé části, ovšem s rozdílným závěrem.

Nymburk byl po většinu druhé desetiminutovky zcela neškodný, zahazoval i jasné pozice a za toto období dal jen osm bodů, což v kombinaci s mnohem účinnější ofenzivou a přesnými trojkami domácích vyhnalo rozdíl ve skóre do hrozivých výšin. Nymburk měl po prvním poločase jen čtyřiadvacetiprocentní úspěšnost střelby za dva body.

Když se nedařily dvojky, zkusili po pauze nymburští trojky, jenže i tady pohořeli, nejčastěji Sokolovský s Lenzlym, a během chvilky prohrávali už o 24 bodů. Až v závěru třetí části se začalo hostům dařit a nečekaně se ocitli zpátky ve hře. V 31. minutě snižoval Sokolovský trojkou na 46:56 a i když se hra záhy zamotala do spousty nepřesností a nápor Nymburka na čas zeslábl, tři minuty před koncem snížil Lee na pouhé čtyři body.

Hra vabank ale Nymburku už nevyšla, protože mu trojkové pokusy nevycházely a jeho taktické fauly domácí neomylně trestali. Nakonec rozdíl ve skóre opět narostl a tým kouče Muliho Kacurina odešel s prázdnou. Odveta se španělským celkem čeká českého mistra za dva týdny. K uchování šance na postup musí zvítězit.