Nudný Kirin Cup vyhráli Češi. Japonci a Peruánci také

12:15aktualizováno  14:43
PRAHA/JOKOHAMA - Před 72 tisíci fanoušky na stadionu, kde se v roce 2002 hrálo finále MS, bojovali čeští fotbalisté s domácím výběrem Japonska o vítězství na Kirin Cupu. Nudný duel ale žádnou brankovou radost natěšeným fanouškům nepřinesl a po remíze 0:0 vyhráli turnaj bez branek všechny reprezentace, které na něm nastoupili - Japonci, Češi a Peruánci.

Česko - Japonsko. foto: Reuters

"Proti Japonsku počítám s lepším výkonem. Soupeř není sice tak technicky vyspělý jako Peru, o to více má ve své hře disciplíny, výbušnosti a zarputilosti," prohlásil před druhým vystoupením svých svěřenců na japonském Kirin Cupu trenér Michal Bílek. Po devadesáti minutách zápasu lze dodat, že zůstalo jen přání.

Naopak slavit mohli sázkaři, kteří si škodolibě vsadili, že i třetí zápas turnaje skončí bezbrankovou remízou. Duel se sice hrál na stadionu, který hostil před devíti lety finále MS mezi Brazilci a Němci (2:0), Češi s Japonci však za vrcholem roku 2002 o míle zaostali.

KIRIN CUP

Češi za celý zápas vyslali na brankáře Kawašimu jedinou střelu, ve druhé půli se "nebezpečnou" ranou z deseti metrů prezentoval Rezek. Jinak? Beton, beton, beton v českém podání, ale ovšem i s pořádnými prasklinami. Japonci děr v české defenzivě ale využít nedokázali a když se dostali až na dostřel Čechovy branky, gólman Chelsea byl na místě.

Jak proti střele Enda z přímého kopu v první půli, tak i ve druhém dějství při akci dvojice Okazaki-Lee. Prvně jmenovaný byl blízko gólu hned dvakrát - jenže v 52. minutě zcela sám pět metrů před brankou netrefil hlavou českou branku, o půl hodiny později si ze stejného místa vedl stejně tváří v tvář při dorážce (tentokrát nohou) Leeho střely.

Česko - Japonsko.

Češi se dostávali po celý zápas jen do náhodných rušivých protiútoků a do povědomí fanoušků, kteří dokázali utkání u televizních obrazovek (či na internetu) sledovat, se museli vkrást slova internacionála Ladislava Vízka o tom, že tito hráči nemají v reprezentaci až na výjimky co dělat.

Letošní Kirin Cup vyhráli a celkovou odměnu 160 tisíc dolarů si mezi sebe rozdělí všichni tři účastníci - Česko, Japonsko i Peru. Na turnaji totiž za 270 minut fotbalu nepadl jediný gól a všechny tři duely skončily shodně 0:0.

Přípravné fotbalové utkání v rámci Kirin Cupu

Japonsko - Česko 0:0

Rozhodčí: Atkinson - Cann, Mullarkey (všichni Angl.). ŽK: Kolář, Janda (oba ČR). Diváci: 65.856.

Japonsko: Kawaguči - Inoha (63. Makino), Konno, Jošida - Učida (90. Sekiguči), Endo (63. Ienaga), Hasebe, Nagatomo - Okazaki, Lee, Honda. Trenér: Zaccheroni.

ČR: Čech - R. Hubník, Sivok (46. Gebre Selassie), Rajnoch, Kadlec - Petržela (83. Pilař), Kolář, Vacek, Rezek (90.+2 Janda) - Lafata (66. M. Hubník), Fenin (80. Necid). Trenér: Bílek.