30. srpna 2010 18:39, aktualizováno  20:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Novým lídrem Vuelty je Belgičan Gilbert. Vyhrál třetí etapu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Philippe Gilbert, vítěz třetí etapy Vuelty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Philippe Gilbert, vítěz třetí etapy Vuelty | foto: ČTK

MÁLAGA. Španělsko Třetí etapu Vuelty vyhrál Belgičan Philippe Gilbert a oblékne se do červeného trikotu pro lídra průběžné klasifikace. Jediný český účastník třítýdenního závodu Roman Kreuziger z Liquigasu dnes dojel osmadvacátý s půlminutovou ztrátou.

Peloton absolvoval dvě vrchařské prémie první kategorie na Puerto de León.To vyprovokovalo cyklisty včetně Kreuzigera k únikům, ten poslední však vzal za své zhruba kilometr před cílem v Málaze.

 "V závěru už jsem vpředu nebyl, ale nijak mě to nemrzí. Když člověk při etapě pomáhá, vozí bidony, tak nemůže zvládnout všechno. O mojí ztrátu vůbec nešlo. Nejdůležitější ze všeho je, že náš lídr Nibali přijel čtvrtý a skoro nic neztratil," zhodnotil etapu na svých stránkách Kreuziger.
Philippe Gilbert, vítěz třetí etapy Vuelty

Na rozdíl od pondělního dojezdu byl však závěr v ulicích přímořského města do kopce, což nahrálo silným specialistům na jednorázové klasiky. Z čela se proto odpoutal osmadvacetiletý Gilbert z týmu Omega Pharma-Lotto.

Jeho tempu stačil jen domácí Joaquín Rodriguez, ale třísekundovou ztrátu už v závěrečných metrech nesmazal. Roztažené pole ostatních jezdců dovedl na třetím místě Španěl Igor Anton.
Třetí etapa Vuelty

Vítěz řady jednorázových závodů Gilbert se z prvenství na elitním etapovém podniku radoval poprvé loni, kdy vyhrál 20. etapu Gira. V průběžném pořadí má nyní náskok 14 sekund před Rodriguezem. Kreuziger je třináctý s mankem 43 sekund.

"Gilbert rozhodně není borec, který by tady aspiroval na celkové pořadí, to spíš Rodriguez s Antonem, kteří na tom určitě budou dobře," uvažoval český cyklista o potenciálních hrozbách pro svého lídra Nibaliho.

Vuelta, cyklistický etapový závod - 3. etapa:

Marbella - Málaga (157,3 km): 1. Gilbert (Belg.) 4:06:12, 2. Rodriguez -3, 3. Anton (oba Šp.) -13, 4. Nibali (It.), 5. Bole (Slovin.), 6. Roche (Ir.) všichni -15, 7. Meňšov (Rus.) -18, 8. Mosquera, 9. Arroyo (oba Šp.), 10. Vichot (Fr.) všichni -19, ...28. KREUZIGER -30.
Průběžné pořadí: 1. Gilbert 8:55:56, 2. Rodriguez -14, 3. Sivcov (Běl.) -22, 4. Van Garderen (USA) -26, 5. Nibali, 6. P. Velits (SR) oba -28, 7. Anton, 8. Tondo (Šp.) oba -35, 9. F. Schleck (Luc.) -36, 10. Florencio (Šp.) -41, ...13. KREUZIGER -43.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz