Nový lídr extraligy. Liberec udělil lekci z produktivity a vyhoupl se do čela

16:39
Liberec / Praha - Hokejisté Liberce porazili v dohrávaném utkání 32. kola extraligy přesvědčivě Mladou Boleslav 4:1, což se jim pod Ještědem podařilo už posedmnácté za sebou. Bílí Tygři rozhodli zápas třemi góly v druhé části a v čele tabulky přeskočili Třinec. Před vyprodaným hledištěm si tři body za gól a dvě asistence připsali útočníci Marek Kvapil a Tomáš Filippi.

Radan Lenc, Tomáš Filippi a Martin Ševc z Liberce se radují z prvního gólu. foto: ČTK

Plzeň zničila Pardubice jedenácti góly, Vítkovice rozebraly Zlín

Duel týmů, které od sebe dělí jen 50 kilometrů, začali velkým náporem Severočeši, ale mladoboleslavský brankář Kantor statečně odolával. A navrch měl štěstí - ve čtvrté minutě zazvonil puk za jeho zády po Kvapilově ráně na horní tyčku.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Lenc (Filippi, M. Kvapil), 35. Birner (Šmíd, Ordoš), 38. M. Kvapil (Lenc, Filippi), 50. Filippi (M. Kvapil) - 54. D. Šťastný (Žejdl). Rozhodčí: Hradil, Hejduk - Pešek, V. Hanzlík. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Hosté se dostali do provozní teploty vzápětí díky početní výhodě a obraz hry se vyrovnal. Moc šancí však k vidění nebylo. Ve 13. minutě měl slibnou možnost domácí Krenželok, jenže minul.

Druhé dějství už bylo zcela o něčem jiném. V 23. minutě byl Lenc na konci parádní rychlé souhry v přesilovce a pokořil tak zadní řady svého bývalého klubu. Odpověděl mohl brzy Najman, který jel sám na Willa, ten mu však lapačkou sebral radost. Musil zblízka minul, naopak v další přesilovce domácích Kantor vychytal Kvapila.

Marek Kvapil z Liberce, jeden z nejlepších hráčů extraligy.
Lukáš Derner (vpravo) z Liberce uniká Martinu Pláňkovi z Mladé Boleslavi.

V 35. minutě přišla velká hokejová lahůdka. Šmíd mohl z mezikruží zakončit přečíslení čtyři na tři, ale ještě posunul puk doprava na Birnera, jemuž stačilo trefit odkrytou branku.

Na konci 37. minuty mohl oživit naděje Bruslařského klubu Knotek, i on si ale vylámal zuby na Willovi. Trest se záhy dostavil, když zapomenutý Kvapil chtěl ještě dopřát gól Lencovi, jenže do jeho přihrávky sáhl nešťastně Skalický a usměrnil kotouč za Kantora.

Ve třetí dvacetiminutovce už Liberec s přehledem kontroloval dění na ledě a užíval si jasné vedení. Čtvrtou výhru za sebou navíc pojistil povedenou ranou Filippi. Will ale čisté konto neuhájil, na konci 54. minuty se postaral alespoň o gól útěchy pro hosty Šťastný.