Nový český rekord a skvělé páté místo bere Micka z plavecké osmistovky

19:15
glasgow - Plavec Jan Micka skončil na mistrovství Evropy pátý v závodu na 800 metrů volný způsob v českém rekordu 7:49,73 minuty. Vlastní dva roky staré maximum překonal o 65 setin a při svém třetím finálovém startu na šampionátu v Glasgow vybojoval nejlepší výsledek.

Jan Micka foto: MAFRA - Pavel Němeček

Zlato získal Ukrajinec Michajlo Romančuk, který dohmátl v čase 7:42,96. Další medaile si rozdělili Ital Gregorio Paltrinieri a Němec Florian Wellbrock.

Micku, který z úterních rozplaveb postoupil čtvrtým časem, od stupňů vítězů dělily více než čtyři sekundy.

Třiadvacetiletý český reprezentant si navzdory nedávnému tréninkovému výpadku zajistil na šampionátu ve Skotsku finálovou účast na všech tratích, na kterých nastoupil.

V pátek obsadil šesté místo na kraulařské čtyřstovce, v nedělním závodu na 1500 metrů skončil osmý.

Finálový start dnes těsně unikl Simoně Baumrtové, která v semifinále na 200 metrů znak skončila časem 2:12,02 devátá.

Od postupu ji dělilo 33 setin. Daleko do finálové osmičky měla Lucie Svěcená, která byla na motýlkářské padesátce časem 26,90 šestnáctá.