21. června 2010 10:37 Lidovky.cz > Sport > MS ve fotbale

Novozélandská past na Slováky? Ani výhra nad mistry světa nemusí stačit

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Slovensko - Paraguay (slovenské zklamání). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovensko - Paraguay (slovenské zklamání). | foto: Reuters

PRAHA Nejžádanější prodejní artikl na Slovensku? Kalkulačka. Skupinu F na fotbalovém mistrovství světa mělo nedělní druhé kolo konečně rozseknout, nebo alespoň napovědět. Stal se pravý opak. Slovenští fotbalisté po bídném výkonu nestačili na Paraguay (0:2), odpoledne poté Novozélanďané senzačně obrali o dva body mistry světa z Itálie (1:1).

Co z toho všeho vyplývá? Že největší outsider šampionátu z souostroví 2000 kilometrů západně od Austrálie svým vystoupením komplikuje život zbylým třem účastníkům skupiny F. A po remíze v prvním duelu se Slovenskem a další s Itálií paradoxně nejvíce našim východním sousedům.

DÁLE ČTĚTE

Stačí totiž aby "All Whites" šokovali také ve čtvrtek v zápase s Paraguayí a případně ji dokazáli porazit. V ten okamžik by téměř jistě Slovákům přibouchli dveře do osmifinále. Pro rozklížený slovenský výběr je už nyní nejspíše v říši snů představa výhry nad úřadujícími světovými šampiony. Porazit ale zkušený výběr kouče Lippiho, který navíc umí hrát pod tlakem, o více jak jednu branku? Prvotřídní senzace.

Jak nakonec vše dopadne? Vrátí se Weissovi svěřenci domů s ostudou? Již nyní dráždí svými výroky fanoušky. Krach v posledním duelu by napětí mezi ještě před dvěma týdny národními hrdiny a fanoušky rozhodně nezklidnil...

POSTUPOVÁ MATEMATIKA

Slovensko postoupí:
- když porazí jakýmkoliv rozdílem porazí Italy a Paraguay neprohraje s Novým Zélandem
- porazí vyšším brankovým rozdílem Italy než Paraguay prohraje s Novým Zélandem (např. při výhře Zélandu 1:0 musí Slováci vyhrát alespoň o tři branky). Slováci mají nyní skóre 1:3, Paraguay 3:1. Při rovnosti bodů by právě skóre (ne vzájemný zápas) rozhodovalo. Při stejném poměru mezi vstřelenými a obdrženými góly rozhoduje větší počet vstřelených gólů, až poté vzájemný zápas.

Paraguay postoupí:
- při jakémkoliv bodovém zisku v duelu s Novým Zélandem
- při porážce od Nového Zélandu maximálně od dva góly a maximálně jednobrankové výhře Slovenska nad Itálií.

Itálie postoupí:
- při jakékoliv výhře nad Slovenskem.

Nový Zéland postoupí:
- při jakékoliv výhře nad Paraguayí.Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Najdete na Lidovky.cz