Nováček z Hradce po Spartě zdolal i Jablonec, opět zářil Pilař

19:41
HRADEC KRÁLOVÉ - Nováček fotbalové ligy Hradec Králové výborně zvládl další zápas s favoritem a po mistrovské Spartě porazil také druhý tým loňské ligy Jablonec. Domácím "votrokům" dnes zařídil v předehrávce 6. kola druhé vítězství v sezoně v poměru 1:0 útočník Václav Pilař, který skóroval i v prvním kole do sítě Sparty.

Pilař (Hradec Králové) foto: ČTK

V prvním poločase se obsadil do hlavní role právě hradecký objev. Pilař znovu ukazoval to, čím zaujal ligu v prvních kolech. Rychlost, techniku a na sporou postavu také důraz v osobních soubojích. A především neustálá aktivita i nebezpečí pro soupeřovu branku.

Nejprve předvedl svou klasickou akci. Od levé postranní čáry se vydal do středu a vystřelil z dvaceti metrů těsně vedle pravého horního rohu. Poté se ukázal také jako hlavičkář. Ač měří pouze 169 centimetrů, prosadil se i v soubojích s vysokými jabloneckými zadáky.

Nejprve těsně minul po rychlém náběhu z levé strany. Podruhé však už byl úspěšný. Hradecký záložník Fischer rozehrál standardní situaci z pravé strany, Pilař si naběhl do skrumáže před brankou a přesnou hlavičkou překonal gólmana Špita.

Jeho gól byl vyústěním dobrého hradeckého výkonu. Ligový nováček znovu předváděl svou typickou hru s krátkými přihrávkami a častým držením míče.

Proti tomu Jablonec postavil rychlé protiútoky většinou vedené středním záložníkem Jarolímem.

Do výraznější příležitosti se v jabloneckém dresu dostal pouze Vošahlík, jehož střela zdálky potrápila brankáře Lindra. Druhou šanci pak zmařila nabíhajícímu Lafatovi hradecká obrana. Pokud by domácí defenziva včas nezasáhla, reprezentační útočník by zakončoval zcela sám z 13 metrů.

"V první půli jsme působili ospalým dojmem. Vedle domácích hráčů jsme byli pomalí a neobratní. Navíc jsme velmi lacino inkasovali ze standardní situace. Přitom jsme chtěli v Hradci vyhrát, a proto jsme postavili poměrně ofenzivní sestavu," ohodnotil první půli Komňacký, kouč Jablonce.

O poločase byla v kabině Jablonce bouřka
"O poločase jsme se museli zeptat hráčů, proč vlastně do Hradce přijeli. V kabině byla bouřka," prozradil trenér Jablonce Komňacký. Druhá půle byla především v posledních dvaceti minutách o snaze Jablonce vyrovnat. Před hradeckou bránou se odehrálo několik závarů, po jednom z nich mohl vyrovnat záložník Piták, hradecký odchovanec, po centru ze strany však minul. Největší šanci hostů měl Jarolím, který po kličce pálil ze šestnáctky. Střelu pod břevno však skvěle vyrazil na roh Lindr.

Na druhé straně držel ve hře hosty Špit. Při jablonecké aktivitě se domácím otvíral prostor k protiútokům, nebezpečné byly především tři akce. Při první prošel středem hřiště Fischer, po drzé kličce střílel zblízka pravačkou, ale Špit byl připraven. Klid zachoval zkušený gólman také po Kocourkově průniku a protisměrné kličce.

Hradec svou aktivitou nepustil Jablonec do výrazného tlaku.

6. kolo fotbalové Gambrinus ligy

FC Hradec Králové - FK Baumit Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 22. Pilař. Rozhodčí: Příhoda - Ubias, Lhoták. ŽK: Pilař - Pavlík, Haurdič, Zábojník. Diváci: 5950.

Hradec: Lindr - Wozniak (64. Karal), Chleboun, Kasálek - Rezek (46. Dvořák), Janoušek, Fischer, Poděbradský - Pilař (84. Pokorný), Černý, Kocourek. Trenér: Kotal.

Jablonec: Špit - Krajčík, Zábojník, Pavlík, Jablonský - Haurdič (46. Kovařík), Loučka, Jarolím (83. Eliáš), Vošahlík (55. Piták) - Lafata, Pekhart. Trenér: Komňacký.