Noční zprávy z olympiády: Kučerová vypadla ve čtvrtfinále, krasobruslení ovládnula patnáctiletá Ruska

6:46
PCHJONGČCHANG - Skikrosařka Nikol Kučerová vypadla v Pchjongčchangu ve čtvrtfinále olympijského závodu, i tak ale vylepší 24. místo ze Soči.Olympijskou vítězkou v krasobruslení je patnáctiletá Ruska Alina Zagitovová. Za volnou jízdu dostala navlas stejnou známku jako dvojnásobná mistryně světa Jevgenija Medveděvová.

Nikol Kučerová v cíli po čtvrtfinálové jízdě foto:  Michal Sváček, MAFRA

Kučerová statečně bojovala ve čtvrtfinále

Osmadvacetiletá česká reprezentantka útočila v těsné čtvrtfinálové jízdě ještě v polovině trati na druhé postupové místo, nakonec ale obsadila poslední čtvrtou příčku. Třebaže vylepšila 24. pozici ze Soči, spokojená nebyla. „Asi není špatné být na olympiádě do šestnácti, ale já chtěla být aspoň v té desítce, což nebylo nereálné. Prostě mě to štve,“ řekla novinářům.

Soutěž krasobruslařek vyhrála patnáctiletá Ruska

Zagitovová po triumfu na evropském šampionátu získala v první seniorské sezoně další zlato a stala se druhou nejmladší olympijskou vítězkou v krasobruslení. Američanka Tara Lipinská byla v roce 1998 v Naganu ještě o 26 dní mladší.

Úřadující juniorská mistryně světa také získala pro tým nezávislých sportovců z Ruska první zlatou medaili na hrách v Pchjongčchangu. Společně s Medveděvovou se pak postaraly o jediné individuální krasobruslařské medaile ruských závodníků.

Kučerová si připnula kameru na helmu

„Jsem aspoň v něčem dobrá,“ usmála se trošku smutně Kučerová, která vypadla ve čtvrtfinále a obsadila 14. místo. S kamerou na hlavě jezdila podobně jako snowboardcrossařka Eva Samková při cestě za bronzem. „Říkala jsem si, Evka s tím jela, tak já pojedu taky. Evka je ale asi jinde,“ podotkla Kučerová.