Noční zprávy z olympiády: Hokejisté se dostali do semifinále, Pauláthová dojela 26.

7:09
PCHJONGČCHANG - Čeští hokejisté postoupili do semifinále po dramatickém souboji s Američany, které udolali na nájezdy. V zápase se trefili Kolář s Kundrátkem, rozhodující nájezd proměnil Koukal.Královnou sjezdu je Italka Goggiaová, Pauláthová dojela na 26. místě. Slavná Vonnová skončila bronzová. Petr Horák do závodu Big Airu ani nenastoupil, důvodem bylo jeho zranění z tréninku.

Petr Koukal slaví svůj gólový úspěch v penaltovém rozstřelu proti USA ve čtvrtfinále ZOH 2018. foto: ČTK

Hokejisté budou hrát o medaile

Čeští hokejisté vyhráli ve čtvrtfinále olympijských her v Pchjongčchangu nad Spojenými státy americkými 3:2 po nájezdech. Jako jediný se trefil v rozstřelu ve druhé sérii útočník Petr Koukal. Brankář Pavel Francouz kryl všech pět pokusů USA. V boji o finále čeká svěřence trenéra Josefa Jandače výběr Ruska, který si poradil s Nory po výsledku 6:1.

Vonnová bere pouze bronz

Královnou olympijského sjezdu v Pchjongčchangu je italská lyžařka Sofia Goggiaová. Už druhou stříbrnou medaili na hrách v Koreji slaví Ragnhild Mowinckelová a bronz získala americká hvězda Lindsey Vonnová, olympijská vítězka sjezdu ve Vancouveru před osmi lety. Kateřina Pauláthová obsadila 26. místo.

Horák se zranil a do závodu nenastoupil

Snowboardista Petr Horák nenastoupil do kvalifikace olympijské soutěže v Big Airu. Nad účastí českého reprezentanta visel otazník po pádu v tréninku a jeho zdravotní stav mu start v rizikové skokanské soutěži neumožnil.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...