Noční zprávy z olympiády: Bobista Friedrich slaví druhé zlato, vyhrály švédské curlerky

7:00
Švédské curlerky porazily ve finále olympijského turnaje v Pchjongčchangu 8:3 domácí Koreu a získaly po Turíně 2006 a Vancouveru 2010 třetí zlato. Německý pilot Francesco Friedrich vyhrál olympijskou soutěž čtyřbobů a po triumfu ve dvoučlenných týmech získal druhé zlato.

Německý pilot Francesco Friedrich vyhrál olympijskou soutěž čtyřbobů a po triumfu ve dvoučlenných týmech získal druhé zlato. foto: ČTK

Friedrich slaví druhé zlato

Sedmadvacetiletý Friedrich potvrdil roli největšího favorita a ovládl olympijské hry stejně jako loňské mistrovství světa v Königsee. Zatímco v dvojbobech se musel v pondělí o zlato dělit s Kanaďanem Justinem Krippsem, královskou disciplínu vyhrál s obřím náskokem 53 setin sekundy.

Švédky zdolaly domácí hvězdy

Švédský curlingový tým skipky Anny Hasselborgové potvrdil roli favoritek a navázal na dva olympijské triumfy družstva kolem Anette Norbergové. Před čtyřmi lety byly Švédky stříbrné po finálové porážce s Kanadou, jež v Koreji skončila už v základní části a poprvé v historii zůstala bez medaile.

Navzdory drtivé porážce ve finále, které skončilo předčasně po devátém endu, dosáhly korejské curlerky největšího úspěchu v historii. Tým přezdívaný „Česnekové dívky“ podle místa svého původu si získal srdce domácích příznivců, kteří v nedělním utkání o zlato vytvořili bouřlivou atmosféru.