Noční můra: gólová krádež proti soupeři, na který Jágr a spol. neumí

11:35
PRAHA - Ve sportovním světě to není nic neobvyklého. Každý sportovní tým má soupeře, který mu prostě nesedí. V ruské hokejové lize - KHL - vládnul v základní části sibiřský Avangard Omsk. Jenže k čemu mu byla vítězná série 18 duelů a 24 zápasů bez porážky, když v osmifinále play off narazili Jágr a spol. na Neftěchimik Nižněkamsk?

Kaljužnij s trofejí pro nejlepší tým základní části KHL.

Roger Federer má komplex z Rafaela Nadala, Kometa Brno nedokázala téměř dva roky od návratu do extraligy porazit Spartu. A Omsk rozhodně nemiluje malý klub z Tatarstánu - Neftěchimik Nižněkamsk.

Když ho letos na podzim porazili 4:2, byla to první výhra po téměř roce nad neoblíbeným soupeřem a zapadla mezi dalších 18 v řadě, kdy Omsk drtil od 24. prosince celou KHL. Úchvatnou sérií ovládnul celou základní část KHL, jenže při pohledu na 16. pozici muselo být v sibiřském městě ještě větší mráz - po posledním kole se na něm usadil právě Nižněkamsk.

OMSK 1:2OT NIŽNĚKAMSK

"Omsk jsme si přáli," usmíval se potutelně Vladimir Krikunov, kouč Neftěchimiku. "Umí to na nás, je to skvělý taktik, ale letos to bude úplně jiný zápas," kontrovali hráči Omsku. Na co naráželi? Loni se v osmifinále play off oba celky také potkali a Nižněkamsk vyprovodil bohatého soka na dovolenou ve třech zápasech.

TROCHU ČÍSEL

- Omsk naposledy prohrál v základní hrací době 1. prosince, kdy nestačil na Čerepovec. Od té chvíli bodovali ve 24 zápasech v řadě. A od 24. prosince vyhráli 18 duelů až do konce základní části.

- Na domácím ledě nepohrál Omsk od 7. října a 19 zápasy v řadě bez porážky vytvořil rekord KHL.

- V základní části se oba celky potkaly dvakrát, Nižněkamsk vyhrál doma 3:1, Omsk ve své aréně 4:2.

- V loňském osmifinále play off vyprovodil Nižněkamsk soupeře ve třech zápasech, letos se ale už i první kolo bojů o Gagarinův pohár hraje na čtyři vítězná utkání.

Ve čtvrtek měl Omsk, který doma neprohrál od poloviny října šanci poprvé dokázat, že dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jenže narazil. "První dvě třetiny jsme hráli hrozně, v poslední už jsme to ale byli ale opět my," vystihl trefně vývoj duel po jeho konci kouč Avangardu Raimo Summanen.

Jágr a spol. se po ledě v prvních 40 minutách jen klouzali a nebýt skvělého Rämö v brance, mohl být výsledek i výraznější než 1:0 pro hosty. "Nepomohli nám fanoušci. Tohle je play off, ne návštěva divadla. Vůbec nás nepodpořili," postesknul si po zápase kapitán Kaljužnij, jediný střelec domácího celku, který vyrovnal ve 41. minutě.

Jenže Nižněkamsk dotáhl duel do prodloužení. I díky chybě sudí, kteří 17 vteřin před koncem nepochopitelně neuznali regulérní Jágrovu trefu. A v něm výběr z Tatarstánu udeřil podruhé. Omsk tak porazil již počtvrté v řadě ve vyřazovací části. "Kluci plnili taktický plán, bojovali jako lvi," zářil spokojeně stratég Krikunov.

Další pokus na ukončení nepříjemné série budou mít hráči Omsku již za tři hodiny, kdy se hraje druhý duel série, kdo se bude smát tentokrát?

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...