2. prosince 2009 16:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Nikolky' mají pomoci boulařce Sudové k medaili na olympiádě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Nikola Sudová s novými lyžemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nikola Sudová s novými lyžemi. | foto: ČTK

PRAHA Lyže na míru s vlastním jménem mají být v olympijské sezoně hlavní zbraní české boulařky Nikoly Sudové v cestě za olympijskou medailí. "Příprava se povedla, ale na olympiádě stejně nepůjde ani tolik o fyzickou přípravu, ale o tu mentální," řekla dnes sedmadvacetiletá závodnice.

Příprava podle české závodnice proběhla podle plánu. "Na přelomu srpna a září jsme vyrazili za sněhem do Austrálie. Poté mne čekali tři dvoutýdenní soustředění ve Švýcarsku, vždy s týdenním odpočinkem doma v Česku," řekla k přípravě na olympijskou sezonu Nikola Sudová.

Radost ale bronzové medailistce z posledního světového šampionátu dělají nové lyže přesně na míru od firmy Lusti. "Museli jsme změnit značku. Firma, která mi vyráběla lyže posledních pět let totiž přišla letos s úplně novými. Musela bych si na ně zvykat, což by zabralo více jak rok. Proto jsme raději zvolili cestu toho, že jsme si vybrali novou firmu, která mi lyže připravila na míru. Testování a zkoušení zabralo zhruba měsíc, ale stálo to za to. Lyže jsou měkčí a hlavně o dva centimetry kratší," vysvětlila zásadní změnu Sudová.

Podle slov boulařky ji testování nových lyží nijak nenarušilo přípravu na novou sezonu. Navíc vrchol přijde až za více jak dva měsíce. Pomohou ji nové lyže s vlastním jménem k olympijské medaili? "Uvidíme. Záleží na mnoha faktorech. Rozhodovat bude kvalifikace a hlavně hlava. Natrénováno na medaili bude mít tak patnáct holek. Která se s tím nejlépe popere, ta vyhraje. Podle umístění v kvalifikaci se také uvidí, zda budu muset riskovat či nikoliv," řekla k vrcholu sezony česká medailová naděje.

Pouť za vysněnou medailí začne 13. prosince ve Finsku, tedy přesně dva měsíce před olympijským závodem. Plány by Sudové neměla narušit ani viróza, se kterou se v těchto dnech potýká.

  • 0Diskuse


Antonín Vavrda

Autor

Antonín Vavrdaantonin.vavrda@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!