NHL: Zacha byl na ledě u dvou gólů New Jersey, Kempný jediným střelcem Chicaga

7:48
NEW YORK - Útočník Pavel Zacha byl na ledě u dvou gólů hokejistů New Jersey, kteří v pondělním utkání NHL porazili Boston 3:0. Do statistik se ale nezapsal. Hlavní hvězdou zápasu byl brankář Cory Schneider, který zneškodnil všech 22 střel Bruins a podruhé v sezoně vychytal čisté konto.

Za Boston Dominic Moore a Kevan Miller (86) bojují o puk s Pavlem Zachou z New Jersey (nalevo) a Taylorem Hallem (9) v první třetině hokejového utkání. foto: ČTK

Kempný skóroval ve Winter Classic, Chicago však se St. Louis prohrálo

Zacha se vrátil do sestavy po dvou zápasech, které sledoval pouze z tribuny v roli náhradníka. A poprvé v sezoně zaznamenal dva plusové body do hodnocení plus/mínus, kde má jinak bilanci -11. Devatenáctiletý český nováček byl u toho, když v 5. minutě P.A. Parenteau otevřel skóre večera, podruhé slavil gól přímo na ledě v 59. minutě, kdy Taylor Hall pečetil výhru trefou do prázdné branky při power play.

Už v odpoledním utkání pod širým nebem v St. Louis skóroval obránce Michal Kempný, byl ale jediným střelcem Chicaga při prohře 1:4. Čtvrtou výhru v řadě oslavili hokejisté Vancouveru, kteří porazili 3:2 nejhorší tým ligy Colorado.

Výsledky NHL

St. Louis - Chicago 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) Branky: 53. a 54. Tarasenko, 28. Berglund, 59. Steen - 2. Kempný.

New Jersey - Boston 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 5. Parenteau, 42. Kalinin, 59. Hall.

Vancouver - Colorado 3:2 (0:0, 2:1, 1:1) Branky: 39. a 57. Bärtschi, 25. Horvat - 27. Rantanen, 52. Barrie.