NHL: Za Washington skóroval Vrána, na ledě Caroliny se prosadil Kaše

7:27
New York - Hokejisté Calgary Flames i přes čtvrtou absenci Jaromíra Jágra v řadě porazili doma Washington 2:1. Jediný gól hostů obstaral útočník Jakub Vrána. Střelecky se prosadil i Ondřej Kaše z Anaheimu a pomohl k vítězství Ducks na ledě Caroliny 4:3 po samostatných nájezdech.

Jakub Vrána (13). foto: ČTK

Kapitán Winnipegu Blake Wheeler vstřelil hattrick během čtyř minut a dvaceti vteřin a výrazně pomohl k vysoké výhře Jets nad Pittsburghem 7:1.

Jágr, jehož trápily problémy ve spodní části těla, už začal s týmem trénovat a podle trenéra Glena Gulutzana by měl brzy naskočit do sestavy. Vrána v 45. minutě střelou z levého kruhu srovnal stav a prosadil se potřetí v sezoně. O výhře Flames rozhodl v 50. minutě Sean Monahan, jemuž naservíroval puk před odkrytou branku krásným pasem Johnny Gaudreau.

výsledky nhl

Carolina - Anaheim 3:4 po sam. nájezdech

Calgary - Washington 2:1

Winnipeg - Pittsburgh 7:1

Čtvrtá trefa Kašeho v sezoně ukázala jeho obratnost a šikovnost. Forvard Ducks převzal v pravém kruhu pro vhazování přihrávku zády k brance, okamžitě se otočil a pohotovou střelou překonal Scotta Darlinga. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých rozhodl Corey Perry.

Pittsburgh utrpěl už třetí debakl v sezoně. Stejně jako ve Winnipegu prohrál 1:7 i před osmi dny na ledě Tampy Bay a předtím ve druhém utkání v sezoně vítěz Stanleyova poháru z posledních dvou let prohrál v Chicagu dokonce 1:10. Jets o své výhře rozhodli v první třetině, kdy v rozmezí 34 sekund skórovali třikrát. Celkově úvodní část vyhráli 5:0. Wheeler zaznamenal všechny tři trefy také v první dvacetiminutovce.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...