NHL: Winnipeg začal sérii s Nashvillem výhrou, Hellebuyck kryl 47 střel

7:06aktualizováno  8:12
NASHVILLE - Hokejisté Winnipegu zvítězili v úvodním utkání semifinále Západní konference NHL na ledě Nashvillu 4:1. Hlavním strůjcem úspěchu Jets byl Connor Hellebuyck, který kryl 47 střel, a ovládl souboj dvou gólmanů, navržených na cenu pro nejlepšího brankáře sezony. Naopak Pekka Rinne byl po dvou třetinách a třech inkasovaných gólech střídán. Dvě branky vítězů vstřelil Mark Scheifele.

Gólman Winnipeg Jets Connor Hellebuyck (37) vykryl v zápasu s Nashvillem 47 střel. foto: ČTK

„Myslím, že jsme hráli dobře. Kluci přede mnou dobře blokovali a čistili prostor, abych střely viděl,“ uvedl Hellebuyck, jenž vytvořil nový klubový rekord v počtu chycených střel v utkání play off. Překonal tím výkony Johana Hedberga a Ondřeje Pavelce, kteří si připsal o deset zásahů méně.

Hellebuyck odolal úvodnímu tlaku Nashvillu, který ho v první třetině zasypal dvaceti střelami. Winnipeg byl mnohem produktivnější a v 15. minutě udeřil z dorážky Brandon Tanev. Další dvě branky přidali hosté v prostřední části. Z jejich deváté střely v zápase zvýšil po dalším závaru Paul Stastny a z rychlého protiútoku se prosadil Scheifele. Chvíli předtím mohl snížit Filip Forsberg, ale jeho ránu zastavila tyč.

„Byli jsme efektivní,“ přiznal Stastny. „Naše góly vyplývaly z toho, že jsme hráli jednoduše. Tlačili jsme se do brány a z toho vznikaly naše gólové šance. Jakmile jsme od takové hry upustili a snažili jsme se v našich protiútocích ještě přihrávat, nebo sami projít, dostali jsme se do potíží,“ vysvětlil.

Nashville, nejlepší tým základní části, se dočkal až na začátku třetí třetiny, v níž zakončoval Kevin Fiala nádhernou kombinaci střelou do prázdné branky. Hellebuyck, který inkasoval po 163 minutách, už ale více soupeři nepovolil. Výhru Winnipegu, jenž vyslal v utkání o 29 střel méně než soupeř, zpečetil při závěrečné powerplay Scheifele.

„Nejsme neporazitelní. Upřímně řečeno, tohle byl pravděpodobně náš nejlepší zápas v play off a jeden z nejlepších v celé sezoně. Jen jsme neměli štěstí na odrazy, ale to se stává. Jsme v pohodě, spát budeme dobře a na další utkání budeme zase připraveni,“ podotkl obránce Nashville P. K. Subban.

2. kolo play off NHL

Západní konference - 1. zápas: Nashville - Winnipeg 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Branky: 42. Fiala - 38. a 60. Scheifele, 15. Tanev, 30. Stastny. Střely na branku: 48:19. Diváci: 17.307. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Scheifele (oba Winnipeg), 3. Fiala (Nashville). Stav série: 0:1.