Nosek znovu skóroval, ale Vegas to nestačilo. Washington doma vyhrál a je dva kroky od Stanley Cupu

7:03
WASHINGTON - Hvězdní ruští útočníci Alexandr Ovečkin a Jevgenij Kuzněcov, jenž se vrátil do sestavy poté, co odstoupil kvůli zranění z druhého souboje, zařídili domácím ve druhé třetině dvoubrankový náskok. Golden Knights pak ve třetí části vrátil do hry český forvard Tomáš Nosek, ale poslední slovo měl Devante Smith-Pelly.

Útočník Alexandr Ovečkin slaví gól do sítě Las Vegas. foto: Reuters

Už po 70 vteřinách ujeli Kuzněcov s Ovečkinem dva na jednoho, Ovečkina ale vychytal fantastickým zákrokem Marc-Andre Fleury. Na začátku šesté minuty dostali Capitals puk do branky, slavili však jen velmi krátce, neboť Devante Smith-Pelly v rozporu s pravidly atakoval Fleuryho.

Až po skončení následné přesilovky pálil nebezpečně Reilly Smith a domácího gólmana Bradena Holtbyho zachránila tyč. Početní výhodu si pak vyzkoušeli i domácí, ale rovněž bez úspěchu. Stejná část brankové konstrukce zazvonila i po 14 minutách, kdy pálil Jonathan Marchessault.

V nástupu do druhé části předvedl Fleury během pár vteřin tři parádní zákroky, po tom posledním se ale probil k bekhendové dorážce Ovečkin a v pádu otevřel skóre. Ryan Reaves měl na holi vyrovnání, jenže zblízka před odkrytou brankou minul kotouč.

Vzápětí se vyznamenal Holtby proti Marchessaultovi, na druhé straně T.J. Oshie z metru nemohl zakončit výtečnou nabídku od Jakuba Vrány, neboť mu Luca Sbisa zablokoval hůl.

Přesně v polovině základní hrací doby při přesilovce domácích skončila Oshieho teč na levé tyči. Krátce poté si Fleury vychutnal skvělý zákrok lapačkou, při němž sebral radost Ovečkinovi. Capitals se přesto zanedlouho radovali z druhé trefy, když vzal Kuzněcov na sebe koncovku přečíslení tří na jednoho a zacílil přesně na zadní tyč.

Nosek jediným střelcem Vegas

Cody Eakin mohl snížit, individuální akci ale zakončil ranou těsně mimo. Alex Tuch se pak prohnal až před Holtbyho, jenž vytěsnil jeho ránu se štěstím hřbetem lapačky.

Na úvod třetí dvacetiminutovky Oshie krátce po skončení přesilovky Capitals znovu napálil tyč. Hosty dostal na dostřel velkou chybou Holtby, když jeho pokus o rozehrávku vystihl Pierre-Edouard Bellemare, holí zpomalil letící kotouč a Nosek zakončil snadno do odkryté branky.

Golden Knights vycítili šanci a tlačili se za vyrovnáním, ale v 54. minutě uklidnil domácí Smith-Pelly. Dvě a půl minuty před koncem to ještě hosté zkusili v šesti bez gólmana. Přestože Capitals při svých pokusech míjeli prázdnou branku, mrzet je to nemuselo.

Čtvrtý zápas se hraje v noci z pondělí na úterý od 2:00 SELČ ve Washingtonu.

Finále play off NHL - 3. zápas

Washington Capitals - Vegas Golden Knights 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Branky a nahrávky: 22. Ovečkin (J. Carlson, Kuzněcov), 33. Kuzněcov (Beagle, Oshie), 54. Smith-Pelly (Beagle) - 44. Nosek (Bellemare). Rozhodčí: Joannette, McCauley - MacPherson, Murray. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 26:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Jevgenij Kuzněcov, 2. Jay Beagle, 3. Braden Holtby (všichni Washington). Stav série: 2:1.  Washington: Holtby - J. Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Djoos, Orpik - T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin - Oshie, Bäckström, Vrána - Connolly, Eller, Burakovsky - Smith-Pelly, Beagle, Stephenson. Trenér: Barry Trotz.  Vegas: Fleury - Schmidt, McNabb, S. Theodore, Engelland, Sbisa, C. Miller - R. Smith, W. Karlsson, Marchessault - Neal, Haula, Tuch - Carpenter, Eakin, Perron - Nosek, Bellemare, Reaves. Trenér: Gerard Gallant.