NHL: Washington odvrátil první mečbol, Ottawa udolala Rangers

7:27
NEW YORK - Hokejisté Washingtonu otočili v závěrečné třetině zápas proti Pittsburghu z 1:2 na konečných 4:2 a snížili stav série druhého kola play off NHL na 2:3. Ottawa udolala New York Rangers 5:4 v prodloužení, v sérii vede 3:2 na zápasy a dělí je už jen jedna výhra od postupu do finále Východní konference, ve kterém si naposledy zahrála v roce 2007.

Hokejisté Washingtonu vyhráli proti Pittsburghu. foto: APČTK

NHL: Jaškin pomohl St. Louis gólem odvrátit konec sezony

Washington v utkání prohrával 0:1 a 1:2, ale třemi trefami v rozmezí 43. až 48. minuty odvrátili první mečbol soupeře. Trenérovi Capitals Barrymu Trotzovi vyšel tah se změnou sestavy. Andre Burakovsky, který nahradil v elitní formaci Alexandra Ovečkina, vyrovnal na 1:1 a u trefy na 2:2 si připsal asistenci. Ruský útočník, který nastupoval ve třetí řadě, uzavřel skóre. Hostům nepomohl k ukončení série návrat Sidneyho Crosby, jenž minulé utkání vynechal kvůli otřesu mozku.

New York povzbuzen dvěma domácími výhrami začal v Ottawě skvěle a po šesti minutách hry vedl 2:0, jenže v polovině utkání už prohrával 2:3. V dalším průběhu zápasu Rangers ještě překlopili vedení na svou stranu, ale soupeř podruhé v sérii při hře bez brankáře vyrovnal a v čase 66:28 dokonal obrat z dorážky Kyle Turris. V prodloužení skórovali i Rangers, teč Michaela Grabnera ale nebyla uznána pro hru vysokou holí.