NHL: Vrbata střílí také na Floridě, už posedmé zapsal hattrick. Trefil se i Voráček

7:26
NEW YORK - Hokejový útočník Radim Vrbata vstřelil v průběhu své kariéry posedmé v NHL hattrick, kterým pomohl Floridě k výhře 8:3 nad Anaheimem a stal se první hvězdou zápasu. Mladoboleslavský rodák, kterého Panthers získali v létě z trhu volných hráčů, skóroval v novém působišti poprvé. Šestatřicetileté pravé křídlo mělo před utkáním na kontě pět asistencí.

Radim Vrbata se raduje se svými spoluhráči. foto: APČTK

Vrbata otevřel gólový účet utkání ve druhé minutě z dorážky a v závěru první třetiny zvýšil v přesilové hře na 3:1. Český útočník si najel do předbrankového prostoru na přihrávku od Vincenta Trochecka od zadního mantinelu a střelou nad lapačku Johna Gibsona se prosadil podruhé. Hattrick zkompletoval ve 49. minutě, když se k němu odrazil se štěstím puk od brusle Trochecka a pohodlně skóroval do odkryté klece.

NHL: Sobotka pomohl asistencí k výhře St. Louis nad Calgary 5:2

Diváci poté odměnili Vrbatu za výkon nejen potleskem, ale hodili na led i několik gumových krys a kšiltovek.

Mladobosleslavský rodák skóroval třikrát v jednom utkání naposledy v prosinci 2015, kdy nastupoval v elitním útoku Vancouveru. Florida je pro Vrbatu pátým mužstvem, za který nasázel hattrick a proti Anaheimu se mu tento kousek povedl podruhé v kariéře.

27.října 2017 v 04:34, příspěvek archivován: 27.října 2017 v 09:59

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Le de Radim Vrbata a propulsé les @FlaPanthers vers une victoire convaincante face aux Ducks jeudi. https://t.co/XzHxcHhUwT

Premiérový gól v sezoně si připsal také Jakub Voráček, který navrch přidal i asistenci, ale s Philadelphií prohrál v Ottawě 4:5. Flyers nezachytili začátek zápasu a už po čtrnácti minutách hry ztráceli 0:3.

Kanadské bodování NHL

1. Stamkos (Tampa Bay) 11 21 (4+17) 2. Kučerov (Tampa Bay) 11 19 (12+7) 3. Matthews (Toronto) 10 14 (8+6) 4. Schwartz (St. Louis) 10 14 (7+7) 5. J. VORÁČEK (Philadelphia) 10 14 (1+13) 6. Jamie Benn (Dallas) 10 13 (7+6) 7. Kuzněcov (Washington) 10 13 (1+12) 8. Ovečkin (Washington) 10 12 (10+2) 9. F. Forsberg (Nashville) 9 12 (7+5) 10. Couturier (Philadelphia) 10 12 (7+5) Kopitar (Los Angeles) 10 12 (7+5) 64. PASTRŇÁK(Boston) 8 8 (6+2) 76. VRBATA (Florida) 9 8 (3+5) 102. PALÁT (Tampa Bay) 11 7 (3+4) 119. SOBOTKA (St. Louis) 10 7 (0+7) 142. KREJČÍ (Boston) 6 6 (1+5)

U první trefy domácích asistoval Filip Chlapík, který debutoval v NHL. Dvacetiletý centr byl nejdříve vykázaný z bodu pro vhazování, ale vzápětí po buly získal puk u hrazení a přihrál ho na modrou čáru, odkud skóroval Dion Phaneuf. Chlapík odehrál necelých sedm minut.

Voráček snížil na 1:3, když si Phaneuf srazil do vlastní sítě nahození českého útočníka zpoza branky. Druhý gól Philadephie připravil Radko Gudas, když skvělým pasem poslal do úniku Travise Konecnyho. Český bek ale zápas nedohrál, protože vyfasoval v 52. minutě vyšší trest za vražení na hrazení.

Svůj den neměl ani Michal Neuvirth, který před utkáním vedl brankářské statistiky NHL v úspěšnosti zásahů (95,7%) i v průměru inkasovaných branek na zápas (1.36). Gólman Philadelphie inkasoval ve svém čtvrtém stratu sezny pětkrát z 28 střel.

VÝSLEDKY NHL:

Boston - San Jose 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 10. a 34. Heinen - 31. J. Thornton. Střely na branku: 33:37. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Heinen, 2. Chudobin, 3. Chára (všichni Boston).

Toronto - Carolina 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Branky: 10. Matthews, 26. D. Moore, 28. Hyman - 3. a 53. Jooris, 3. Teräväinen, 17. E. Lindholm, 34. V. Rask, 51. B. McGinn. Střely na branku: 34:38. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Jooris (oba Carolina), 3. Matthews (Toronto).

NY Rangers - Arizona 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 16. a 34. Bučněvič, 26. a 60. Grabner, 9. Kreider - 26. Duclair, 44. Keller. Střely na branku: 30:29. Brankář ONDŘEJ PAVELEC (NY Rangers) odchytal celý zápas, inkasoval dvě branky z 29 střel a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nieves, 2. Bučněvič, 3. Grabner (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Winnipeg 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 2. Sheary, 62. Kessel - 10. Morrissey. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.445. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Montreal - Los Angeles 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 19. A. Kempe, 20. Toffoli, 35. Kopitar, 44. MacDermid. Střely na branku: 40:28. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Kopitar, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Ottawa - Philadelphia 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Branky: 2. Phaneuf (F. CHLAPÍK), 10. Borowiecki, 14. Pageau, 38. Mark Stone, 51. Pyatt - 35. J. VORÁČEK, 36. Konecny (GUDAS), 56. Provorov, 59. Couturier (J. Voráček). Střely na branku: 28:40. Brankář MICHAL NEUVIRTH (Philadelphia) odchytal 57:58 minuty, inkasoval pět branek z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Diváci: 14.926. Hvězdy zápasu: 1. Pageau (Ottawa), 2. Couturier (Philadephia), 3. E. Karlsson (Ottawa).

Tampa Bay - Detroit 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 17. Kučerov, 47. Stamkos, 58. Point (PALÁT) - 15. a 59. F. Nielsen. Střely na branku: 38:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Vasilevskij (všichni Tampa Bay).

Florida - Anaheim 8:3 (3:1, 3:0, 2:2)
Branky: 2., 18. a 49. VRBATA, 29. a 58. Dadonov, 5. Tippett, 25. Trocheck, 36. Barkov - 7. Kossila, 43. Cogliano, 51. L. Shaw. Střely na branku: 22:34. Diváci: 10.545. Hvězdy zápasu: 1. VRBATA, 2. Tippett, 3. Trocheck (všichni Florida).

Minnesota - NY Islanders 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)
Branky: 5. M. Foligno, 7. Zucker, 8. E. Staal, 28. Kunin, 45. Z. Mitchell, 47. Brodin - 11. A. Beauvillier, 39. Leddy, 51. A. Lee, 60. Barzal. Střely na branku: 33:33. Diváci: 18.824. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Spurgeon, 3. Kunin (všichni Minnesota).

Edmonton - Dallas 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 34. a 53. Nugent-Hopkins, 11. McDavid, 20. Maroon, 58. Benning - 12. a 37. Jamie Benn, 23. A. Radulov, 51. Lindell. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. A. Radulov (Dallas), 3. Draisaitl (Edmonton).

Vancouver - Washington 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Branky: 30. a 51. S. Bärtschi, 13. Vanek, 16. Horvat, 19. Markus Granlund, 35. Dorsett - 36. Kuzněcov, 58. Stephenson. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.293. Hvězdy zápasu: 1. S. Bärtschi, 2. Horvat, 3. Boeser (všichni Vancouver).