NHL: Voráček třemi body nezabránil porážce Philadelphie v Edmontonu

7:04
New York - Český hokejový útočník Jakub Voráček neodvrátil třemi body za dvě branky a jednu asistenci porážku Philadelphie ve středečním utkání NHL v Edmontonu 3:6. Gólem naopak přispěl k vítězství Washingtonu nad Torontem 4:3 Jakub Vrána. Radovat z výhry se mohl i Dominik Simon, jenž pomohl asistencí k úspěšnému výsledku Pittsburghu proti dosud neporaženému Coloradu 3:2 v prodloužení.

Jakub Voráček se raduje z branky. foto: ČTK/AP

Voráček ve pátém utkání sezonu, kterou Flyers odstartovali v pátek 4. října duelem v pražské O2 areně proti Chicagu (4:3), bodoval vůbec poprvé. Nejdříve v osmé minutě v přesilové hře vyrovnal na 1:1, ale potom se znovu prosadil až za stavu 1:6. Nejdříve v čase 55:20 jeho střelu od modré čáry tečoval úspěšně Oskar Lindblom a 138 vteřin před koncem Voráček v početní výhodě snížil na konečných 3:6.

Vrána se v utkání Washingtonu s Torontem trefil v 19. minutě a odstartoval obrat Capitals z 0:2 na 4:2. Ve druhé části během 78 sekund skórovali Jevgenij Kuzněcov, Nicklas Bäckström a John Carlson. Kapitán Maple Leafs John Tavares v závěru zápasu jen snížil.

Colorado v Pittsburghu vedlo od čtvrté minuty po gólu Matta Calverta. Domácí vyrovnali zásluhou kapitána Sidneyho Crosbyho a v závěru druhé části vývoj zápasu otočili. Souhru první formace zakončil Jake Guentzel, jemuž nahrávali Crosby se Simonem.

Ztrátu smazal ve 43. minutě Nathan MacKinnon. V čase 63:57 ale rozhodl Brandon Tanev, který ve vlastním oslabení projel k brance soupeře a po jeho nahození si puk do vlastní branky smolně srazil kapitán Colorada Gabriel Landeskog.