NHL: Voráček si připsal gól a nahrávku, trefili se i Sobotka s Kämpfem

8:08
Útočník Jakub Voráček a obránce Radko Gudas dvěma body a brankář Petr Mrázek 25 zákroky přispěli v nedělním utkání NHL k výhře hokejistů Philadelphie 6:3 nad Washingtonem. Za hosty asistoval útočník Jakub Vrána. Forvard Vladimír Sobotka se gólem podílel na triumfu St. Louis v Chicagu 5:4 v prodloužení. Domácím nestačila ani branka Davida Kämpfa a hattrick Alexe DeBrincata.

Hokejový útočník Jakub Voráček v zápase proti Carolině. foto: ČTK

Ve Philadelphii se diváci dočkali branek až ve druhé třetině. V 39. minutě si Voráček jubilejní 60. asistencí v sezoně vytvořil osobní maximum, když jeho pas přeměnil Švéd Oskar Lindblom v premiérový gól v soutěži. Bek Gudas poté dvěma přihrávkami na přelomu druhé a třetí třetiny pomohl k tříbrankovému náskoku Flyers. Capitals snížili v 51. minutě po Vránově akci, ale Wayne Simmonds druhým gólem večera znovu zvýšil na rozdíl tří branek. Skóre uzavřel Voráček při power play Washingtonu.

Kämpf dvě vteřiny před koncem druhé třetiny poslal Chicago do vedení 3:2. St. Louis vyrovnalo až v 56. minutě zásluhou Sobotky. Forvard Blackhawks DeBrincat vzápětí završil hattrick, ale Blues se opět vrátili zpátky do hry a v nastaveném čase získali bod navíc.

Další dva čeští hráči asistencí nezabránili prohrám svých mužstev. Útočník Martin Frk byl u jediné branky Detroitu, který podlehl Coloradu 1:5. Centr Radek Faksa z Dallasu zase přihlížel prohře 2:4 ve Winnipegu, za který dvakrát skóroval kanonýr Patrik Laine. Devatenáctiletý Fin se tak v čele tabulky střelců s 43 trefami vyrovnal Alexandru Ovečkinovi z Washingtonu, jenž proti Flyers vstřelil gól.