NHL: Voráček se stal první hvězdou zápasu, skóroval i Sobotka

7:25
NEW YORK - Hokejový útočník Jakub Voráček přispěl v sobotním utkání NHL gólem a přihrávkou k výhře Philadelphie 4:2 v Torontu a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu. Vladimír Sobotka si připsal první trefu sezony, kterou pomohl St. Louis porazit Columbus 4:1. Úspěch Blues podpořil dvěma asistencemi Dmitrij Jaškin. Bilanci dvou přihrávek zaznamenal i Michal Kempný, který s Chicagem prohrál v Coloradu 3:6.

Jakub Voráček slavil se spoluhráči gól. foto: ČTK

NHL: Sobotka pomohl asistencí k výhře St. Louis nad Calgary 5:2

Voráček skóroval ve druhém utkání za sebou a hezkým zakončením dostal v závěru úvodní třetiny Philadelphii do vedení 2:1. Kladenský odchovanec těžil z dobré práce Radka Gudase, který ve středním pásmu zastavil útok domácích a následně přihrál do úniku Voráčkovi. Český útočník se z pravé strany natlačil před branku a prosadil se střelou mezi betony Frederika Andersena.

Povedená byla i Voráčkova přihrávka, když z vlastního pásma vyslal křížným pasem s odrazem o mantinel do protiútoku Claudea Girouxe, který trefou z levého kruhu uzavřel skóre zápasu. Český útočník se s bilancí dvou branek a čtrnáct asistencí posunul na třetí místo v produktivitě soutěže za Stevena Stamkose a Nikitu Kučerova. Duo z Tampy Bay až ve dvanáctém utkání v sezoně poprvé nebodovalo, a i proto Lightning v sobotu podlehli Anaheimu 1:4.

Sobotkův gól byl z kategorie snadných. Český útočník otevřel v poslední minutě první třetiny skóre poté, kdy gólman Joonas Korpisalo neudržel střelu Coltona Parayka a volný puk doklepl z brankoviště do prázdné klece. Zbývající zásahy St. Louis obstarala čtvrtá formace Upshall, Brodziak, Jaškin, která v utkání celkově nasbírala sedm bodů.

Colorado se rychle oklepalo z včerejší drtivé prohry 0:7 ve Vegas a už po 27 minutách hry vedlo nad Chicagem i díky dvěma gólům Mikka Rantanena a Nathana MacKinnona 5:0. Ještě do konce druhé třetiny hosté dvěma góly, u který asistoval Kempný snížili.

V prvním případě šikovně tečoval střelu českého obránce Nick Schmaltz. Druhou gólovou akci založil Kempný zpoza vlastní branky, za kterou ustál napadání soupeře a podél mantinelu přihrál Alexi DeBrincatovi. Ten jeho přihrávku prodloužil do brejku na skórujícího Arťoma Anisimova. Větší drama ale Avalanche nepřipustili.

Colorado - Chicago 6:3,
Florida - Detroit 2:3 po sam. nájezdech.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...