NHL: Voráček se přehoupl přes hranici 50 bodů a Philadelphia slaví výhru

22:23aktualizováno  8. ledna 8:11
New York - Jakub Voráček z Philadelphie se v NHL přehoupl přes hranici 50 bodů v sezoně. Český útočník přihrál v utkání s Buffalem na dva góly domácích hokejistů, kteří zvítězili 4:1. Výhru jim vychytal Michal Neuvirth, jenž si připsal 30 zásahů.

Robin Lehner z Buffala zasahuje před dorážejícím Jakubem Voráčkem z Philadelphie. foto: ČTK/AP

Voráček dosáhl padesátibodové hranice jako sedmý hokejista v tomto ročníku, potřeboval k tomu 42 zápasů. Pořadí nahrávačů v lize vede s 43 přihrávkami, k nimž přidal osm branek.

Buffalo na ledě Flyers vedlo, ale po gólu O’Reillyho z úvodu druhé třetiny rychle vyrovnal Gostisbehere a za další čtyři minuty otočil skóre Couturier po Voráčkově asistenci.

Další dva góly vstřelili domácí hráči v závěru do prázdné branky. Nejprve si zopakovali úspěšnou spolupráci Voráček a Couturier, pak se trefil ještě Provorov. Philadelphia si tak připsala třetí výhru za sebou.

Hokejový útočník Ondřej Palát v nedělním utkání NHL pomohl dvěma asistencemi k výhře Tampy Bay 5:2 nad Detroitem, do jehož branky se postavil Petr Mrázek, který zastavil 19 střel. Gólman Ondřej Pavelec navzdory 32 zákrokům nezabránil prohře New York Rangers 1:2 na ledě Vegas. Ani nejlepší český střelec soutěže David Pastrňák 17. gólem v ročníku neodvrátil porážku Bostonu 5:6 v prodloužení proti Pittsburghu.

Pětadvacetiletý Mrázek se v brankovišti Red Wings představil poprvé od výhry 6:3 nad New York Islanders z 19. prosince. Jako první ostravského rodáka překonal obránce Dan Girardi v deváté minutě tečovanou střelou. Girardi zaznamenal asistenci i u druhé trefy Lightning, kdy tečí usměrnil Palátovu přihrávku z pravého kruhu před branku na najíždějícího Tylera Johnsona.

Red Wings se v prostřední části podařilo snížit, ale centr Yanni Gourde vrátil floridskému týmu dvoubrankový náskok. V 44. minutě se Detroit Tampě opět přiblížil na dostřel, ale Steven Stamkos vyhraným vhazováním nabil Nikitu Kučerovovi na ránu z první, kterou ruský kanonýr proměnil v 27. zásah mezi tři tyče.

Finální podobu skóre zařídil druhým gólem večera Gourde, jenž za Mrázka dorazil Palátovu střelu. Kanadský útočník zaznamenal i nahrávku a byl zvolen první hvězdou utkání. Lightning uspěli po dvou porážkách, Red Wings naopak neprodloužili sérii čtyř výher v řadě.

New York Islanders - New Jersey 5:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 16. Lee, 31. Beauvillier, 48. Aho, 56. Clutterbuck, rozhodující sam. nájezd Nelson - 25. a 37. Zajac, 43. Wood, 44. Hall. Střely na branku: 38:46. Diváci: 15.136. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Islanders), 2. Zajac (New Jersey), 3. Halák (Islanders).

Philadelphia - Buffalo 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 28. a 59. Couturier (na obě VORÁČEK), 24. Gostisbehere, 60. Provorov - 22. O'Reilly. Střely na branku: 29:31. MICHAL NEUVIRTH odchytal za Philadelphii celý zápas, inkasoval jeden gól z 31 střel a úspěšnost zásahů měl 96,8 procenta. Diváci: 19.662. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Couturier (oba Philadelphia), 3. O'Reilly (Buffalo).

Chicago - Edmonton 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 9. Schmaltz (RUTTA), 10. DeBrincat (KÄMPF), 40. Saad, 50. Oesterle - 25. Nurse. Střely na branku: 29:33. Diváci: 21.901. Hvězdy utkání: 1. A. Forsberg, 2. Saad, 3. J. Toews (všichni Chicago).

Winnipeg - San Jose 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 40. a 57. Perreault, 13. Hendricks, 32. Daňo - 35. Couture. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Hendricks, 2. Hellebuyck, 3. Copp (všichni Winnipeg).

Columbus - Florida 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. N. Foligno, 38. Dubois, rozhodující sam. nájezd J. Anderson - 21. Huberdeau, 59. Barkov. Střely na branku: 48:44. Diváci: 16.535. Hvězdy utkání: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. Reimer (Florida), 3. Dubois (Columbus).

Montreal - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 10. Alzner, 23. Galchenyuk, 49. Gallagher, 59. P. Byron, 60. Pacioretty - 34. D. Sedin, 43. Del Zotto. Střely na branku: 45:36. Diváci: 21.302. Hvězdy utkání: 1. Gallagher, 2. Alzner (oba Montreal), 3. D. Sedin (Vancouver).

Detroit - Tampa Bay 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Branky: 24. Nyquist, 44. Abdelkader - 40. a 57. Gourde (na druhou PALÁT), 9. Girardi, 15. T. Johnson (PALÁT), 54. Kučerov. Střely na branku: 36:24. PETR MRÁZEK odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval pět gólů z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 79,2 procenta. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Gourde (Tampa Bay), 2. Nyquist (Detroit), 3. Girardi (Tampa Bay).

Pittsburgh - Boston 6:5 v prodl. (3:1, 1:4, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. a 63. Malkin, 4. Oleksiak, 12. Kessel, 14. Letang, 43. Sheahan - 2. Spooner, 28. Marchand, 29. Acciari, 33. PASTRŇÁK, 38. Backes. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18.553. Hvězdy utkání: 1. Malkin, 2. Crosby (oba Pittsburgh), 3. Marchand (Boston).

Washington - St. Louis 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 14. Connolly, 49. Ovečkin, 51. Eller, 65. Bäckström - 22. Tarasenko, 26. Steen, 56. Gunnarsson. Střely na branku: 33:34. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Bäckström, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Steen (St. Louis).

Vegas - NY Rangers 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 18. Neal, 49. W. Karlsson - 14. Zibanejad. Střely na branku: 34:29. ONDŘEJ PAVELEC odchytal za NY Rangers 58:01 minut, inkasoval dva góly z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Diváci: 18.234. Hvězdy utkání: 1. W. Karlsson, 2. M.-A. Fleury, 3. Neal (všichni Vegas).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...