NHL: Voráček dvěma asistencemi nezabránil prohře Flyers

7:09aktualizováno  8:58
NEW YORK - Nejproduktivnější český hokejista v NHL Jakub Voráček v pátečním zápase dvěma asistencemi nezabránil porážce Philadelphie 2:4 s Buffalem. Kladenský rodák bodoval popáté za sebou a s 36 asistencemi je nejlepším nahrávačem soutěže. Centr Tomáš Plekanec se přihrávkou podílel na vítězné trefě Montrealu, který zdolal Calgary 3:2. Na straně poražených asistoval Michael Frolík. Flames se podruhé za sebou museli obejít bez Jaromíra Jágra.

NHL: Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres foto: ČTK

V Buffalu si diváci museli počkat na góly až do poslední třetiny. Domácí Sabres se dostali do vedení 2:0. Flyers vstřelili kontaktní branku v 58. minutě z přesilové hry. Voráček zpoza mantinelu přihrál Claudeu Girouxovi, jehož střelu tečoval rakouský útočník Michael Raffl. Buffalu ale vrátil dvougólové vedení Jack Eichel trefou do prázdné branky.

NHL: Philadelphia Flyers vs. Buffalo Sabres

Philadelphii se 32 vteřin před koncem povedlo opět snížit, Voráček od modré čáry posunul puk na kapitána Girouxe, který nabil na střelu z první obránci Shayneu Gostisbeherovi. Výhru Buffala zpečetil znovu při power play hostů Eichel.

„Gólman Elliott nás po dvou třetinách udržel ve hře a dal nám šanci na vítězství, ale nevyužili jsme ji,“ prohlásil trenér Flyers Dave Hakstol.

Rozhodující akce Montrealu, na níž se podílel Plekanec, se zrodila v 44. minutě. Pětatřicetiletý Čech na útočné modré posunul puk na Artturiho Lehkonena, jenž objel branku a najíždějícímu Brendanu Gallagherovi naservíroval před brankoviště přesný pas. Canadiens odskočili do vedení 3:0, ale Flames ještě zabojovali.

V 50. minutě dorazil Micheal Ferland za brankáře Careyho Price Frolíkovu střelu z levého kruhu, která skončila na tyči. Calgary se v 59. minutě zásluhou Matthewa Tkachuka podařilo dostat Montrealu na dostřel, ale Canadies náskok uhájili.

„Kdybychom si podobný tlak jako v závěru vytvořili v prvních deseti minutách, byl by to jiný zápas,“ řekl útočník Flames Sam Bennett.

Útočník Jakub Vrána se asistencí podílel na úvodní trefě Washingtonu, který nakonec podlehl Arizoně 2:3 v prodloužení. Ve 26. minutě ruský útočník Jevgenij Kuzněcov zachytil u mantinelu rozehrávku gólmana Scotta Wedgewooda a přihrál před branku Vránovi, jenž se sice neprosadil, ale elegantní zadovkou našel T.J. Oshieho, který se už nemýlil.

O triumfu Coyotes rozhodl 27 sekund před koncem nastaveného času devatenáctiletý nováček Clayton Keller. Capitals neuspěli poprvé po čtyřech výhrách za sebou.

Výsledky NHL

• Buffalo - Philadelphia 4:2 (0:0, 0:0, 4:2) Branky: 59. a 60. Eichel, 44. O'Reilly, 52. E. Kane - 58. Raffl (Voráček), 59. Gostisbehere (Voráček). Střely na branku: 37:35. Diváci: 18.222. Hvězdy utkání: 1. E. Kane, 2. Lehner (oba Buffalo), 3. Elliott (Philadelphia).
  • Arizona - Washington 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0) Branky: 42. Dvorak, 59. Fischer, 65. Keller - 26. Oshie (Vrána), 45. Kuzněcov. Střely na branku: 27:17. Diváci: 10.904. Hvězdy utkání: 1. Keller, 2. Dvorak, 3. Fischer (všichni Arizona).
  • Calgary - Montreal 2:3 (0:1, 0:1, 2:1) Branky: 50. Ferland (Frolík), 59. Tkachuk - 11. Froese, 29. Deslauriers, 44. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 23:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Froese (Montreal), 2. Bennett (Calgary), 3. Gallagher (Montreal).
  • Florida - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0) Branky: 43. a 60. Huberdeau, 17. Trocheck, 52. Brickley - 9. Suter, 31. Winnik. Střely na branku: 34:31. Diváci: 13.259. Hvězdy utkání: 1. Brickley, 2. Huberdeau, 3. Trocheck (všichni Florida).