21. listopadu 2007 10:12 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

NHL v Praze: Rangers prý kývli

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

NEW YORK/PRAHA  Jágr proti Prospalovi neboli New York Rangers versus Tampa Bay. Takový souboj Praha příští rok v říjnu asi opravdu zažije. V zámoří to totiž považují za hotovou věc.

„Už je to dohodnuté, Rangers podepsali smlouvu,“ řekl LN Dubi Silverstein, komentátor a vydavatel časopisu o Rangers Blueshirt Bulletin.

To česká strana je ve svých výrocích opatrnější. „Jednání jsou hodně daleko,“ ujistil Karel Tejkal, mluvčí České sportovní, která se o projekt stará. „Možnost potvrdit, že NHL začne v Praze, budeme mít až v okamžiku, kdy zástupci České sportovní a NHL dohodu podepíšou. Což se zatím nestalo,“ doplnil Tejkal.

Pro českého fanouška by šlo asi o nejatraktivnější duel. V dresu Rangers by se v Sazka Areně mohl představit kapitán týmu Jaromír Jágr, útočníci Martin Straka a Petr Průcha a beci Marek Malík s Michalem Rozsívalem. Za Tampu hrají v současné době tři Češi: forvardi Václav Prospal a Jan Hlaváč a obránce Filip Kuba.

Podle Tejkala si ale česká strana kluby vybírat nemohla. „Tady to ale bylo netypické v tom, že jsme preferovali, aby jeden z týmů byli Rangers. NHL reagovala tak, že Rangers si musíme domluvit sami,“ vysvětlil.

V jednáních s newyorským klubem pomáhal i slavný kladenský odchovanec. „Určitě se o to hodně zasloužil Jaromír Jágr, moc mu na tom záleželo, aby se Rangers ukázali i fanouškům v Praze,“ dodal Silverstein. Podle dřívějších zpráv měl být kontrakt zpečetěn už na konci října. „Uzavřít smlouvu mezi promotérem v České republice a institucí, jako je NHL, která musí mít uzavřené smlouvy s jednotlivými týmy, není vůbec jednoduché,“ zdůvodnil Tejkal zpoždění.

Varianty týmů NHL v Praze

Rangers-Pittsburgh
Zápas nejlepšího českého hokejisty, který v Pittsburghu začínal, proti megahvězdě NHL Sidney Crosbymu by fanoušky nadchl.
Pittsburgh-Ottawa
Dvojici oznámil magazín The Hockey News s odvoláním na zdroj z vedení NHL.
Rangers-Tampa
Velký počet českých hokejistů zajistí vysokou návštěvnost obou plánovaných zápasů. 


„Nikoho netlačí čas. Je lepší nachystat kvalitní smlouvu, kde bude pamatováno úplně na všechno. V tuto chvíli není důvod k panice a ani ke spěchu,“ dodal mluvčí.

Praha by ale neměla být jedinou evropskou metropolí, kde NHL příští rok odstartuje. Ve Stockholmu plánují duel Pittsburghu s Ottawou. „Čtyři týmy NHL v Evropě je jedna z variant,“ připustil Tejkal.  Rozhodně to ale neznamená, že švédské hlavní město by mohlo Prahu ze hry o NHL vystrnadit. „Co se týče jednání, je Praha v porovnání s konkurencí daleko nejdál."