NHL: Útočník Kämpf premiérovým bodem pomohl Chicagu k výhře, Frk zas Detroitu

7:20
NEW YORK - Hokejový útočník David Kämpf si ve čtvrtém zápase v NHL v dresu Chicaga připsal premiérový bod, když se asistencí podílel na vítězném gólu Patricka Sharpa. Blackhawks na ledě New York Rangers uspěli 5:2. Ve druhém středečním duelu útočník Martin Frk nahrávkou dopomohl k výhře Detroitu 2:1 v prodloužení nad Ottawou.

David Kampf (64) za Chicago Blackhawks slaví po brance Patricka Sharpa (10) v utkání proti New York Rangers. foto: ČTK

Blackhawks povolali dvaadvacetiletého Kämpfa z farmy v Rockfordu z nižší AHL do prvního týmu na konci prosince. Proti Rangers šlo Chicago dvakrát do vedení, ale Newyorčané pokaždé našli odpověď.

VÝSLEDKY NHL

Detroit - Ottawa 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) Branky: 12. a 61. Athanasiou (na první Frk) - 41. Dzingel. Střely na branku: 35:34. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Athanasiou, 2. Howard (oba Detroit), 3. C. Anderson (Ottawa).

NY Rangers - Chicago 2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Branky: 19. Holden, 32. Zibanejad - 7. Hinostroza, 29. Schmaltz, 43. Sharp (Kämpf), 60. J. Toews, 60. P. Kane. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Sharp, 2. J. Toews, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Rozhodující akce večera se zrodila v 43. minutě. Útočník Alex DeBrincat přihrál na útočnou modrou Kämpfovi, který přenechal puk Sharpovi, jenž střelou z levého kruhu pod horní tyč překonal brankáře Henrika Lundqvista. Vítězství do prázdné branky při power play Rangers zpečetili kapitán Jonathan Toews s Patrickem Kanem.

O třetí výhře Detroitu v řadě rozhodl kanadský forvard Andreas Athanasiou, zvolený první hvězdou utkání. V 12. minutě dorazil za záda gólmana Craiga Andersona neúspěšný pokus Anthonyho Manthy. Na této akci se podílel Frk. Ottawa vyrovnala na počátku třetí části zásluhou Ryana Dzingela. Athanasiou mohl o triumfu Red Wings rozhodnout v 51. minutě, trestné střílení ale neproměnil. Musel si tak počkat na prodloužení, v němž o bodu navíc pro Detroit rozhodl už po šesti vteřinách.