NHL: Útočník Kämpf premiérovým bodem pomohl Chicagu k výhře, Frk zas Detroitu

7:20
NEW YORK - Hokejový útočník David Kämpf si ve čtvrtém zápase v NHL v dresu Chicaga připsal premiérový bod, když se asistencí podílel na vítězném gólu Patricka Sharpa. Blackhawks na ledě New York Rangers uspěli 5:2. Ve druhém středečním duelu útočník Martin Frk nahrávkou dopomohl k výhře Detroitu 2:1 v prodloužení nad Ottawou.

David Kampf (64) za Chicago Blackhawks slaví po brance Patricka Sharpa (10) v utkání proti New York Rangers. foto: ČTK

Blackhawks povolali dvaadvacetiletého Kämpfa z farmy v Rockfordu z nižší AHL do prvního týmu na konci prosince. Proti Rangers šlo Chicago dvakrát do vedení, ale Newyorčané pokaždé našli odpověď.

VÝSLEDKY NHL

Detroit - Ottawa 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0) Branky: 12. a 61. Athanasiou (na první Frk) - 41. Dzingel. Střely na branku: 35:34. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Athanasiou, 2. Howard (oba Detroit), 3. C. Anderson (Ottawa).

NY Rangers - Chicago 2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Branky: 19. Holden, 32. Zibanejad - 7. Hinostroza, 29. Schmaltz, 43. Sharp (Kämpf), 60. J. Toews, 60. P. Kane. Střely na branku: 25:35. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Sharp, 2. J. Toews, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Rozhodující akce večera se zrodila v 43. minutě. Útočník Alex DeBrincat přihrál na útočnou modrou Kämpfovi, který přenechal puk Sharpovi, jenž střelou z levého kruhu pod horní tyč překonal brankáře Henrika Lundqvista. Vítězství do prázdné branky při power play Rangers zpečetili kapitán Jonathan Toews s Patrickem Kanem.

O třetí výhře Detroitu v řadě rozhodl kanadský forvard Andreas Athanasiou, zvolený první hvězdou utkání. V 12. minutě dorazil za záda gólmana Craiga Andersona neúspěšný pokus Anthonyho Manthy. Na této akci se podílel Frk. Ottawa vyrovnala na počátku třetí části zásluhou Ryana Dzingela. Athanasiou mohl o triumfu Red Wings rozhodnout v 51. minutě, trestné střílení ale neproměnil. Musel si tak počkat na prodloužení, v němž o bodu navíc pro Detroit rozhodl už po šesti vteřinách.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...