NHL: Útočníci Faksa a Frolík si připsali asistenci. Faksa již pátou v sezóně

8:14
NEW YORK - Útočník Radek Faksa si v pondělním utkání NHL připsal jednu asistenci při výhře hokejistů Dallasu 3:2 v prodloužení nad Minnesotou. Další český forvard Michael Frolík přihrál na gól Calgary, které ale prohrálo na ledě Buffala 2:4.

Radek Faksa s Michaelem Frolikem při boji o puk. foto: ČTK

Faksa zaznamenal pátou přihrávku v sezoně, když se podílel na druhém gólu Stars. Dvaadvacetiletý rodák z Opavy v úvodu třetí třetiny vyhrál buly v útočném pásmu, obránce Julius Honka si podél mantinelu sjel do rohu kluziště a přihrávkou před branku našel Bretta Ritchieho, který dostal domácí do vedení 2:1. Hosté stejně jako v prostředním dějství vyrovnali, o vítězství Dallasu pak ale rozhodl v druhé minutě prodloužení Jamie Benn.

Frolík měl prsty v úvodním gólu zápasu. V šesté minutě vyrazil se spoluhráči do rychlého protiútoku tři na jednoho a žabičkou vybídl ke skórování Mikaela Backlunda. Hubený náskok 1:0 drželi hosté až do poloviny zápasu, pak ovšem Sabres během 101 sekund otočili skóre třemi góly v přesilových hrách.

Smolné utkání odehrál obránce Michal Kempný, jenž byl při prohře Chicaga 0:5 v Edmontonu na ledě u tří inkasovaných gólů. Dvěma trefami a jednou asistencí přispěl k triumfu Oilers německý útočník Leon Draisaitl.