NHL: Straka zářil, Hašek propadl

9:34
NEW YORK - Český útočník Martin Straka nastřílel ve čtvrtečním zápase NHL hattrick do sítě Philadelphie a postaral se tak o vítězství New Yorku Rangers 3:2. Naopak obrovská smůla potkala Dominika Haška, který po osmi inkasovaných gólech odešel na střídačku.

Straka. foto: JULIE JACOBSON ČTK

Strakovi u jedné trefy asistovali Michal Rozsíval a Jaromír Jágr. Straka byl po zápase vyhlášen první hvězdou duelu.

Naopak přímo hororový večer zažil brankář Dominik Hašek. Jeho Detroit se představil v San Jose a zpočátku to vypadalo s Red Wings dobře. Skóre zápasu otevřel Jiří Hudler a po první třetině šla Rudá křídla do kabin s vedením 3:1. Pak se ovšem rozjel brankostroj Žraloků a Haška vyhnali na střídačku za stavu 8:3. Domácí nakonec porazili Detroit 9:4, jednou asistencí k tomu přispěl Milan Michálek.

Kapitán Patrik Eliáš rozhodl svým šestnáctým gólem v sezoně o výhře New Jersey nad městským sokem New York Islanders 4:3. Zato ani dva zásahy Rostislava Olesze nepomohly Floridě k úspěchu v Calgary, hokejisté Flames se z vítězství 5:4 radovali v prodloužení.

Útočník Petr Nedvěd si sice osladil své první utkání v dresu Edmontonu brankou, nakonec ovšem triumfovali hosté z Dallasu. Stars vedli i díky zásahu Patrika Štefana před koncem řádné hrací doby 5:4, vyrovnat se však podařilo Aleši Hemskému.

Ani on, ani Petr Sýkora ovšem nedokázali proměnit samostatné nájezdy, a tak výhru 6:5 slavili hosté. Hemský mimo branky zaznamenal i asistenci, Sýkora nahrával dvakrát.

Hokejisté Bostonu se ještě ani neoklepali z pondělní porážky v Torontu 1:5 a v odvetě jim Maple Leafs nasázeli gólů hned deset. Na vysoké výhře 10:2 se dvěma nahrávkami podílel i Tomáš Kaberle, jednou přispěl jeho kolega z obrany Pavel Kubina.