NHL: Sobotka skóroval. Ovečkin pokořil hranici 600 branek

7:11
NEW YORK/PRAHA - Útočník Vladimír Sobotka v pondělním utkání NHL pomohl vítězným gólem k triumfu hokejistů St. Louis 4:2 na ledě Anaheimu. Třebíčský rodák skóroval po 17 zápasech. Ani 26 zákroků brankáře Petra Mrázka a nahrávka Jakuba Voráčka nezabránili prohře Philadelphie 2:3 s Vegas, za nějž asistoval Tomáš Hyka. Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin díky dvěma brankám pokořil jako 20. hráč v historii ligy hranici 600 gólů a pomohl Washingtonu k výhře nad Winnipegem 3:2 v prodloužení.

Vladimír Sobotka (vpravo) bojuje o puk s Brandonem Montourfightem. foto: Reuters

Sobotka zvýšil na 3:1 ve 37. minutě poté, co se po přihrávce obránce Jordana Schmaltze před brankou pohotově otočil a zakončením po zemi překonal gólmana Johna Gibsona.

Anaheimu se v závěrečné třetině podařilo snížit, ale hostující útočník Patrik Berglund v 52. minutě stanovil konečnou podobu skóre. Vegas se v první třetině ujalo vedení, ale Philadelphia zkraje druhé části srovnala.

Nerozhodný stav platil až do 47. minuty, kdy Hykovu tečovanou střelu Mrázek vyrazil k nejlepšímu střelci Golden Knights Williamu Karlssonovi, který zakončil do prázdné branky.

Flyers odpověděli za 66 vteřin rovněž v početní výhodě. Voráček z pravého kruhu přihrál Wayneu Simmondsovi, jenž z úhlu prostřelil Marca-Andrého Fleuryho. O třetí výhře nevadského celku za sebou rozhodl v 58. minutě centr Ryan Carpenter. Fleury se stal 13. brankářem v dějinách soutěže, který dosáhl na metu 400 výher.